16 Mayıs’ta Pinhani ve Umut Kaya Aynı Sahnede
16 Mayıs’ta Pinhani ve Umut Kaya Aynı Sahnede

Pinhani
Farklı tarzı ve melodik yapısıyla diğer gruplardan sıyrılıp bugünün ve yarının en önemli rock topluluklarından biri olan Pinhani,Bursa açık hava sahnesinden seslenmeye devam ediyor.

Pinhani 2003 yılında iki kuzen Sinan Kaynakçı ve Zeynep Eylül Üçer tarafından kuruldu. İki kuzen kaydettikleri demoyu Akın Eldes’e dinletti ve böylece albüm serüvenleri başladı. 2006’nın nisan ayında ilk albümleri ‘İnandığın Masallar’ yayınlandı. Albümde gitarları Akın Eldes, davulları Cem Aksel çaldı. Akın Eldes ve Cem Aksel’in yanı sıra Ceyhun Kaya, Selim Aydın gibi birçok müzisyen konserlerde gruba eşlik ediyor.

Umut Kaya
İlk albümünü 2008 Aralık ayında piyasaya süren Umut Kaya, albümün çıkış parçası ‘Mevsimler Geçerken’ ile girdiği tüm listelerde bir numaraya yükselerek büyük ilgi gördü. Office Project tarafından Animasyon olarak hazılarlanan İkinci video klibi ‘Mor Yazma’da, haftalarca bir numarada kalarak aynı başarıyı sürdürdü. Albümün 3. videosunu yine Office Project ile ‘Bana Kelime Yapma’ isimli şarkısına çeken sanatçı, ilk performans video klibiyle Mart 2011 de sevenleriyle buluştu.Albüm tanıtım turnesi adı altında başladığı konserler zinciri, gördüğü büyük ilgiden dolayı hala devam etmektedir.

Tarih : 16 Mayıs 2012 Çarşamba Saat: 20:00
Bilet Fiyatları : 15.00 TL
Yer:  Bursa  Kültür Park Açıkhava Tiyatrosu

 


Bu yazı 1134 kez okundu
5 Mayıs 2012 Cts 18:42 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık