2.Uluslararası Fotoğraf Festivali 15-21 Eylül 2012
2.Uluslararası Fotoğraf Festivali 15-21 Eylül 2012

 

Bursa Fotofest 2012’de beklenen gün geldi! 15 Eylül 2012, Cumartesi günü saat 16:00’da Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşü ve açılış konuşmalarıyla başlayacak.

Bursa Fotofest 2012; ilk gününde Ara Güler’in “20. Yüzyılı Yaratanlar” konuşması ve “Geçmişin Yüzleri” başlıklı slayt gösterisi ile sürecek.

15-21 Eylül 2012 tarihleri arasında birbirinden renkli etkinliklerle dolu bir program sunan Bursa Fotofest 2012’nin ilk günü; Cumhuriyet Caddesi’nde saat 16:00’da gerçekleşecek Festival Yürüyüşü ile başlayacak. Ara Güler’in Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda saat 19:00’da yapacağı “20. Yüzyılı Yaratanlar” başlıklı konuşmanın ardından festival; aynı salonda, saat 20:00’de “Geçmişin Yüzleri” temalı slayt gösterisi ile devam edecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın (BTSO) ana sponsorluğunda düzenlenen ve gelenekselleşme hedefiyle hayata geçirilen uluslararası fotoğraf festivali Bursa Fotofest; Türk ve dünya fotoğrafçılarını, sergiler, gösteriler, atölye çalışmaları, seminerler, paneller gibi etkinliklerle dolu zengin bir programla Bursa’da buluşturuyor. Bu yıl ikincisi, “İnsanlığın İzleri” konu başlığı ile düzenlenen Bursa Fotofest 2012; dünyanın farklı bölgelerinde yaşayan insanların, savaşlara, ekonomik problemlere ve doğal kaynakların tükenme tehlikesine rağmen, yaşamın her alanında verdiği soylu mücadeleyi anlatan fotoğraflara ev sahipliği yapıyor.

Türkiye’nin tek uluslararası fotoğraf festivali Bursa Fotofest 2012’de, Ara Güler’den Mary Ellen Mark’a, Li Zhengsheng’den Antonin Kratochvil’e, Coşkun Aral’dan Charles Harbutt’a yerli ve yabancı fotoğrafçıların toplam 65 sergisi yer alacak. “İnsanlığın İzleri” temalı festival kapsamında; Türkiye’nin en yüksek para ödüllü amatör fotoğraf yarışması da düzenleniyor. Festivale katılan fotoğraf sanatçılarının toplam 48 seminer vereceği Bursa Fotofest 2012’de; Türkiye’den ve dünyadan önemli eğitimciler de, fotoğraf eğitimi üzerine 15 panel gerçekleştirecek. Ara Güler, Robert Stevens, Mary Ellen Mark, Arjen Zart, Maggie Steber gibi dünyaca ünlü fotoğraf sanatçıları ve fotoğraf editörlerinin yapacağı ücretsiz portfolyo değerlendirmeleri, “Maket Kitap/Book Dummy” yarışması, fotoğrafçılar tarafından çekilmiş 20 belgesel ve film gösterimi, 15 imza günü ise Bursa Fotofest 2012’nin diğer etkinliklerinden…

Bursa Fotofest 2012, 50’ye yakın yabancı konuğunun yanı sıra; festival boyunca her akşam düzenlenecek “Ustalara Saygı” gecelerinde usta sanatçıların meslek hayatlarını ve deneyimlerini aktaracakları sohbetlere katılmak için dünyanın farklı köşelerinden yüzlerce ziyaretçiyi de 15-21 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa’da ağırlamaya hazırlanıyor.

 

 


Bu yazı 728 kez okundu
13 Eylül 2012 Per 15:15 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık