8. Bursa Sokak Oyunları Şenliği 9 Haziran’da Bursa Pınarbaşı Parkı’nda
8. Bursa Sokak Oyunları Şenliği 9 Haziran’da Bursa Pınarbaşı Parkı’nda

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Müzesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ‘8. Bursa Sokak Oyunları Şenliği’, 9 Haziran Pazartesi günü başlıyor.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Unesco’nun somut olmayan kültürel mirasın korunmasına yönelik çalışmaları nedeniyle hazırlanan projelerinden biri olan ‘Sokak Oyunları Şenliği’, hızla gelişen teknolojiyle değişen yaşam koşullarında unutulmaya yüz tutmuş eski sokak oyunlarını araştırıp, tekrar gündeme getirerek yaşatılmasını sağlamak ve böylece çocuklar arasındaki sosyal iletişime katkıda bulunmayı amaçlıyor.
 
Büyükşehir Belediyesi Bursa Kent Müzesi araştırma ekibi tarafından hazırlanan ‘Sokak Oyunları Şenliği’, 9 Haziran Pazartesi günü, saat 12.00’da, Tophane Saltanat Kapı’da çocuk bando takımı eşliğinde öğrencilerin kortej yürüyüşü ile başlayacak. Program, kortej yürüyüşünün ardından saat 14.00’de de Pınarbaşı şenlik alanında devam edecek.
 
Sunuculuğunu Seksenler dizisinde Şahin tiplemesiyle büyük beğeni kazanan Ceyhun Fersoy’un yapacağı şenliğe yaklaşık 1200 öğrencinin katılımı bekleniyor. Bursa’nın tüm ilçelerinden 18 okul, Bursa Valiliği Sevgi Evleri’nden ve Lösev’den de çocukların da katılacağı şenlikte bu yıl Necla Yazıcıoğlu İlkokulu, Yıldırım İlkokulu, Ali Karasu İlkokulu, Özel Tunçsiper İlkokulu, Gürsu Kazıklı Köyü İlkokulu, Kestel Atatürk İlkokulu, Keles 1. Murat İlkokulu, Orhaneli Sait Yılmaz İlkokulu, Orhangazi Koç İlkokulu, Karacabey Şehit Bahadır İlkokulu, Mustafakemalpaşa Lala Şahin Paşa İlkokulu, Yenişehir Koyunhisar İlkokulu, İnegöl Cumhuriyet İlkokulu, İznik Selçuk İlkokulu, Mudanya Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu, Büyük Orhan Atatürk İlkokulu, Harmancık Şehit Adil İlkokulu ve Gemlik 11 Eylül İlkokulu öğrencileri samıdık, horoz dövüşü, çuval yarışı, yakan top ve körebe oyunlarını oynayacaklar.


Bu yazı 1135 kez okundu
1 Haziran 2014 Paz 10:39 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık