Altın Karagöz heyecanı başlıyor
Altın Karagöz heyecanı başlıyor

Altın Karagöz heyecanı başlıyor.
 
28. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması, 7 – 12 Temmuz tarihleri arasında Bursa’da dostluk ve barış rüzgarları estirecek.
 
Program, 7 Temmuz Pazartesi günü saat 18.30’da Heykel Atatürk Anıtı önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) organizasyonuyla gerçekleştirilen ‘28. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, 7 – 12 Temmuz tarihleri arasında kentte renkli anlara imza atacak.
 
‘28. Uluslararası Bursa Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, Bursa’da barış ve dostluk rüzgarları estirecek. Program, 7 Temmuz Pazartesi günü saat 18.30’da Heykel Atatürk Anıtı önünden kortej yürüyüşü ile başlayacak. Ekipler, aynı akşam saat 22.00’da da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda açılış gösterileriyle kendilerini tanıtacaklar.
 
Bu yıl halk dansları yarışmasına 25 ekip katılacak. Arnavutluk, Azerbaycan, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çeçenistan Cumhuriyeti, Çin Halk Cumhuriyeti, Rusya Federasyonu Dağıstan Cumhuriyeti, Endonezya, Fransa, Gürcistan, İrlanda, İspanya, İtalya, KKTC, Karadağ, Kırgızistan, Macaristan, Makedonya, Özbekistan, Panama, Rusya Federasyponu, Karmıka Cumhuriyeti, Sırbistan, Şili ve Yunanistan’dan gelen ekipler Bursa’da en özel ve en keyifli gösterilerini sergileyecek.


Bu yazı 1135 kez okundu
4 Temmuz 2014 Cum 05:48 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık