Anadolu Ateşi muhteşem çocuk gösterisi Kıvılcım ile birlikte 15-16 Mart’ta Bursa’da
Anadolu Ateşi muhteşem çocuk gösterisi Kıvılcım ile birlikte 15-16 Mart’ta Bursa’da

Dünyaca Ünlü Dans Topluluğu Anadolu Ateşi, en küçük üyelerinden oluşan muhteşem çocuk gösterisi Kıvılcım ile birlikte 15-16 Mart tarihlerinde Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde…
 
Çocuklar kadar gençlerin ve yetişkinlerin de büyük bir keyifle izleyeceği ‘Kıvılcım’, Anadolu Ateşi’nin yeni gösterisi olarak sahnede. Türkiye’nin ilk profesyonel çocuk dans topluluğu olan ‘Kıvılcım’, 4-12 yaş aralığında 80 yetenekli çocuktan oluşuyor. Bu muhteşem dans gösterisi için çocuklar, 2 bin çocuk arasından sınavla seçildiler. Projenin çalışmaları 2 yıl sürdü ve çocuklar haftada 5 gün, günde 6 saat prova yaptı.
 
Türkiye’nin İlk Profesyonel Çocuk Grubu
”Kıvılcım” gösterisinde çocuklar, Anadolu Ateşi’nin efsaneleşmiş 90 dakikalık performansındaki koreografinin yanı sıra, içinde akrobasi ve yeni koreografilerin de bulunduğu bir gösteri ile sahneye çıkacaklar. Anadolu topraklarının zenginliklerinden derlenen koreografi, etnik ve modern dans kurgusu ile sahneye taşınacak.
 
Anadolu Ateşi ve Troya gösterileri gibi yurt içi ve yurt dışında pek çok turneye katılarak kültürümüzü dünyaya tanıtacak.
 
Çocukların küçük yaşlarda sanatla tanışmalarını, dünyaya bakış açılarını sanat ile harmanlamalarını sağlayacak olan gösteri, her yaştan izleyici için, Anadolu Ateşi ve Troya gibi defalarca izlenen, her seferinde yeniden keşfedilen bir sanat ritüeline dönüşecek.
 
Yer: Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi – Osmangazi Salonu
Tarih: 15 Mart 2015, Pazar Saat:  20.00
Tarih: 16 Mart 2015, Pazartesi Saat:  14.30
Bilet Fiyatları:  60 TL – 80 TL
 
ONLİNE BİLET SATIŞI:
 Biletinial.com


Bu yazı 1053 kez okundu
8 Mart 2015 Paz 12:55 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık