Bülent Ortaçgil 8 Şubat’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde
Bülent Ortaçgil 8 Şubat’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde

Türkiye’de şehir müziğinin önemli isimlerinden olan Bülent Ortaçgil, sevilen şarkılarını seslendireceği konseri ile 8 Şubat’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde…

“Sen” isimli albümünü Ada Müzik’ten çıkartan Bülent Ortaçgil, her zamanki gibi tüm söz ve bestelerin kendisine ait olduğu bu albümde çok özel şarkılara yer verdi. Ortaçgil, yoğun konser temposuna rağmen yedi yıldır albüm yapmamıştı. Son çalışması “Sen”de yer alan yeni şarkılar sanatçının sevenlerini ziyadesiyle memnun edeceğe benziyor. Albümde müziklerin yanı sıra şarkı sözlerinin de şiirselliği göze çarpıyor.

“Sen”de Ortaçgil her zamanki gibi gitar ve vokaliyle yer alırken usta müzisyenler Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon) ve Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla sanatçıya eşlik ediyor. “Sen”in ilginç bir özelliği de 14 kişilik bir yaylı gurubuyla çalınmış olması… Bu kayıtlar Hollanda’da Power Sound stüdyosunda gerçekleştirildi.

Diğer kayıtlar Türkiye’de Ortaçgil’in yıllardır birlikte çaldığı arkadaşlarıyla yapıldı. Düzenlemeler ise Baki Duyarlar’a ait. Sanatçı, son stüdyo albümü “Gece Yalanları”nı 2003 yılında yine Ada Müzik etiketi ile yayınlamıştı.

Yer: Bursa Tayyare Kültür Merkezi (Atatürk Caddesi – Heykel)
Tarih:8 Şubat 2014, Cumartesi
Saat: 20.30
Bilet Fiyatları: 30 TL – 40 TL

Online Bilet Satışı:
Biletix.com


Bu yazı 1017 kez okundu
22 Aralık 2013 Paz 18:52 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık