Barana Feat.Ceylan Ertem 16 Ekim’de Uludağ Üniversitesi’nde
Barana Feat.Ceylan Ertem 16 Ekim’de Uludağ Üniversitesi’nde

Türk müzisyen Behsat Üvez ve Hollandalı saz ustası Steven Kamperman’ın ortak buluşmasıyla oluşan eşsiz bir sound’un meyvesi olan Barana, 2002 yılından bu yana bir çok projede yer aldı. Barana, geçmişin derin ve saklı köklerinden vazgeçmeden modern müzikle harmanlayan çoklu ve eğlenceli doğaçlamaların ustası olmayı başarmış müziksel bir sanat eseri. Barana’nın en önemli özelliği liderleri Behsat Üvez’in ve Steven Kamperman’ın ustalıkla yansıttıkları yıllara dayanan birikimleri. Müziklerinin özü Türk ve Hollanda sentezinden oluşsa da dışa dönük birçok dünya müzik türünü aynı anda sergileyebiliyorlar ve aralarındaki güçlü iletişimi müzikle seyirciye yansıtmayı başaran bir ikili. Bu ikiliyle müzik her an her şekilde değişebilir ve etkileyebilir nitelikte. Onlar müziklerini eskiyle yeninin ve doğuyla batının sentezi olarak tanımlıyor. Kompozisyon ve doğaçlamanın buluşması derin ve güçlü müzik karakterlerinden yansıyan adeta büyüleyici bir ritme dönüşüyor.

Genç şarkıcı Ceylan Ertem ile oluşturdukları Xenopolis projesinin özünde Türk radyosundaki hitlerin ötesinde nasıl yükselen bir pop müzik yaratılır fikri yatıyor. Projenin merkezindeki Ceylan’ın yanı sıra perküsyonda Sebastian Demydczuk ve çellist Ernst Reijsege yer alıyor.

Bu etkinlik, Türkiye – Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yıldönümü kutlamaları kapsamında gerçekleştirilecektir.

Yer: Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi
Tarih: 16 Ekim 2012, Salı
Saat: 19:00
Bilet Fiyatı: 12,50 TL

 


Bu yazı 969 kez okundu
9 Eylül 2012 Paz 23:29 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık