BBDSO İyi ki Doğdun Mozart Konseri 28 Ocak’ta Bursa Merinos AKKM’nde
BBDSO İyi ki Doğdun Mozart Konseri 28 Ocak’ta Bursa Merinos AKKM’nde

BBDSO, “İyi ki doğdun Mozart” başlıklı konserinde, 35 yıllık yaşamına 600’ün üzerinde eser sığdıran, hastalardan bebeklere, çiçeklerden hayvanlara, müziğinin yararları bilimsel araştırmalara konu olmuş müzik tarihinin en büyük dehalarından biri, Wolfgang Amadeus Mozart’ın 260.Doğumgününü kutluyor.
 
28 Ocak 2016 Perşembe akşamı saat 20:00’de Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Letonya asıllı orkestra şefi Gints GLINKA şefliğinde gerçekleşecek konserin ilk yarısında, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, ülkemizin önde gelen Arp sanatçılarından Çağatay Akyol ve önemli flüt sanatçılarından Bülent Evcil’i ağırlayacak. İkili, Guiness Dükü’nün kızıyla birlikte çalmak üzere Arp ve Flüt için Mozart’a sipariş ettiği konçertosunu BBDSO eşliğinde seslendirecek. Eser bitmeye yakınken dük siparişinden vazgeçse de, bu ünlü konçerto günümüzde bu iki çalgı için yazılmış en güzel eserlerden biri olarak tanınıyor.
 
Skriyabin’in görkemli eseri ilk kez Bursa’da !
Konserin ikinci yarısında ise, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, 1871-1915 yılları arasında yaşamış, Rus sembolizminin müzikteki öncülerinden Aleksander Skriyabin’in 2 numaralı senfonisini ilk kez seslendirecek. Skriyabin’in “Chopinvari” piyano eserleri ardından henüz tonal akımda yapıtlar verdiği 1901 yılında bestelediği, Çaykovski, Wagner ve Strauss’tan esintiler taşıyan romantik yapıt, beş bölümden oluşuyor.
 
Yer: Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi – Orhangazi Salonu
Tarih: 28 Ocak 2016, Perşembe
Saat: 20.00
Bilet Fiyatları: 15 TL
Bilgi için: 0 224 272 16 00
 
BİLET SATIŞ NOKTALARI: 
– Ahmet Vefik Paşa Tiyatrosu Bilet gişesi
– Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Gişesi
 
ONLİNE BİLET SATIŞI: 
Biletinial.com


Bu yazı 644 kez okundu
22 Ocak 2016 Cum 17:33 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık