Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Kerem Görsev Quartet 12 Haziran’da Bursa’da
Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası ve Kerem Görsev Quartet 12 Haziran’da Bursa’da

 

 

Her konserinde biletleri kısa sürede tükenen, Türkiye’nin ünlü caz bestecisi ve müzisyenlerinden Kerem Görsev, albümleri ve başarılı yurtdışı konserleriyle Türk cazını en iyi şekilde temsil ediyor. 1995 senesinden günümüze kadar 14 albüm kaydı yapan sanatçı, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik caz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaştı. New York, St Petersburg, Londra ve İstanbul’da yaptığı kayıtlar, ülkemizde caz müziğinin geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kıldı. Son Albumu Therapy’i Philarmonia London ile Efsanevi Abby Road Stüdyolarında kaydeden sanatçıya Kağan Yıldız ve Ferit Odman ile beraber, iki grammy odullu sanatçı, saksofon’da Ernie Watts ve orkestra şefi Alan Broadbent eşlik etti. Yurt dışında Pescera, Vilnius , Umbria Jazz ve Marciac Jazz festivali gibi prestijli sahnelerde performans veren Kerem Gorsev, ülkemizde de yoğun bir konser programı dahilinde çalışmalarını sürdürmekte.

Geçtiğimiz dönem ünlü müzik televizyonu Mezzo Tv kayıtları için bir performans veren Kerem Gorsev Trio uluslararası eleştirmenler tarafından büyük beğeni kazandı ve Mezzo Tv çekimlerinin hızlı bir yansıması sonucu Avrupa’da önemli sahnelerde performans gösterdi.

Geçtiğimiz sene Buyuk caz orkestraları kategorisinde Grammy adayı olan sanatçı Bursa Festivalinin açılış konseri için , Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasi ile perofrmans gösterecek. Şef Erol Erdinç yönetiminde sahne alacak olan Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrasının yanında Kerem Görsev’e davulda Ferit Odman , Kontrbas’da Kağan yıldız , Saksofonda Engin Recepoğulları eşlik edecek. Katılımcılara büyük orkestraların caz ile bulusmasından çıkan farklı renklerin ve müziklerin vaad edildiği bu performans , festivalin önde gelen konserlerinden biri olacak.

Yer: Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu
Tarih: 12 Haziran 2012, Salı
Saat: 21:15
Bilet Fiyatı: 25,00 – 20,00 TL


Bu yazı 1074 kez okundu
11 Haziran 2012 Pts 11:28 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık