Bursa filmi “Yük” Uluslararası Shqip Film Festivali’nde yarışacak
Bursa filmi “Yük” Uluslararası Shqip Film Festivali’nde yarışacak

Bursa’nın düzenli film üreten tek merkezi olan İnSanat Derneği, 16mm Sinema Atölyesi’nde, 27. dönem çekilen Yük adlı kısa film çalışması, Uluslararası Shqip Film Festivali’nin yarışma bölümüne seçildi.

12 dakikalık ve diyalogsuz çekilen filmin genel yönetmenliğini Suat Oktay Şenocak yaptı. İsmail Dalgıç’ın atölye koordinatörlüğünü üstlendiği Yük, 1-5 Eylül tarihleri arasında Kosova’nın başkenti Priştina’da düzenlenecek uluslararası festivalde ülkemizi ve kentimizi temsil edecek. Bursa BŞ Belediyesi Kültür AŞ desteği ile çekilen, engelli ablasıyla yaşayan genç bir kadının psikolojisini anlatan kısa filmi, 27. dönem katılımcıları Güler Toğrul, Esra Aslan, Dilşad İnceoğlu ve Aziz Er, hem kamera arkasında, hem de kamera önünde görev alarak hazırladı. Ayrıca Yük adlı kısa filmin afiş sponsorluğunu da Belemır Gıda ve Buzzer Energy Drink üstlendi.

Yük adlı 27. dönem kısa film çalışamsını işte bu ekip çekt ve bu film ülkemizi, Kosova'da 1-5 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 4. Uluslararası Shqip Film Festivali'nde temsil edecek!

Yük adlı 27. dönem kısa film çalışmasını işte bu ekip çekti ve bu film ülkemizi, Kosova’da 1-5 Eylül 2013 tarihleri arasında düzenlenecek 4. Uluslararası Shqip Film Festivali’nde temsil edecek!

 

 


Bu yazı 1355 kez okundu
17 Ağustos 2013 Cts 15:02 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık