Bursa Nilüfer’de Belgesel Filmleri Haftası Başlıyor
Bursa Nilüfer’de Belgesel Filmleri Haftası Başlıyor

Nilüfer’de “Belgesel Filmleri Haftası” başlıyor. Bursa Nilüfer Belediyesi tarafından 15 Kasım – 21 Kasım 2013  tarihleri arasında Konak Kültürevi’nde düzenlenecek belgesel filmleri haftasında “Samsara”, “Cennetteki Çöplük” ve “Baldan Acı” isimli yapımlar gösterime girecek. Yapımlar en az dramatik filmler kadar izlenebilecek nitelikte.

Cuma günü ilk gün gösterimleri 12.00 ve 20.30’da yapılacak, Çekimleri beş yılı aşkın bir sürede, yirmi beş ülkede tamamlanan “Samsara”; İnsan deneyiminin ve maneviyatının kavranılamayan derinliklerini ele alıyor.

Yönetmenliğini Fatih Akın’ın yaptığı, dünya prömiyeri 2012 Cannes Film Festivali’ inde gerçekleştirilen, Trabzon’un Çamburnu ilçesindeki çöplüğü ve çevre kirliliğini konu edinen “Cennetteki Çöplük” de hafta boyunca her gün gösterimde olacak.

15-21 Kasım tarihleri arasında Nilüferliler için perde açacak ödüllü belgesellerden sonuncusu ise izleyiciyi arıların büyülü dünyasında renkli bir yolcuğa çağırırken, arıların hayatı üzerinden tehlike altındaki doğal hayatın durumu ve insanın doğa içinde konumu sorgulayan “Baldan Acı” isimli belgesel. Konak Kültürevi, Serdar Şafak Sahnesi’nde gösterime girecek belgesel yapımların bilet fiyatları ise indirimli 3 TL, tam 5 TL.


Bu yazı 983 kez okundu
13 Kasım 2013 Çar 23:58 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık