Ceylan Ertem 9 Ekim’de Bursa Hayal Kahvesi’nde
Ceylan Ertem 9 Ekim’de Bursa Hayal Kahvesi’nde

Ceylan Ertem 9 Ekim Cuma gecesi Hayal Kahvesi Bursa’da, “Amansız Gücenik” isimli son albümünden ve geçmiş albümlerinden sevilen şarkıları seslendirecek.
 
1999 yılında müzikal şarkıcılığı ve müzikoloji eğitimleri için İstanbul’a taşınan Ceylan Ertem, 2000 yılında Tunçay Korkmaz ile birlikte rock grubu Anima’yı kurdu. 2006 yılında Sony Müzik etiketiyle ilk albümleri “Animasal” yayımlandı.
 
2008 yılında grubun dağılmasıyla Açık Radyo’da hazırlayıp sunduğu radyo programına başladı. Phillipp Gropper ile Almanya’da, United Fools ile birlikte Fransa’da, Barana ile birlikte Hollanda’da müzik üretti, albüm kaydetti ve konserler verdi. 2010 yılında ilk solo albümü “Soluk”, 2012 yılında ise “Ütopyalar Güzeldir” albümünü yayımlandı. Her iki albüm de birçok eleştirmen tarafından olumlu yorumlar aldı ve yılın en iyi albümleri arasına girdi.
 
Kasım 2014 tarihi itibariyle Sony Müzik etiketiyle 3. solo albümünü paylaşan Ceylan Ertem’e Türkiye’nin birbirinden yetenekli müzisyenleri eşlik etti. Prodüktörlüğünü Can Güngör’ün üstlendiği albümde bir de yeni Yıldız Tilbe parçası yer alıyor. Mabel Matiz, Elif Çağlar gibi değerli şarkı yazarlarının bestelerinin de barındığı albümde 12 yeni şarkı, iki de yeniden yorum var.
 
Yer: Bursa Hayal Kahvesi (Fsm Bulvarı / Nilüfer)
Tarih: 9 Ekim 2015, Cuma
Saat: 23.00
Bilet Fiyatı: 30 TL
 
ONLİNE BİLET SATIŞI: 
Biletix.com


Bu yazı 868 kez okundu
22 Eylül 2015 Sal 16:09 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık