Cumhuriyetin 90.yılında Gelecek için #duruyoruz
Cumhuriyetin 90.yılında Gelecek için #duruyoruz

Bursa Nilüfer Belediyesi, Cumhuriyetin ilan edilişi’nin 90’ıncı yıldönümünün kutlanacağı 29 Ekim’de düzenleyeceği organizasyonda bir rekora da imza atmaya hazırlanıyor. 29 Ekim’de İhsaniye Meydanı’nda 5 bin 990 kişi biraraya gelerek Atatürk portresi oluşturacak.

Fotoğraf sanatçısı Cumhur Aygün‘ün interaktif projesinin ilki geçen yıl 10 kasımda İzmir’de 2400 kişinin ATA’nın canlı portresini oluşturması ve havadan görüntülenmesi ile gerçekleşmişti.

Bu kez Bursa Nilüfer’de 5 bin 990 kişi ile hayat bulacak.

Bu denli yüksek bir katılımla gerçekleşecek etkinlik sonunda 5990 kişinin yer alacağı o tek kare fotoğraf canlı katılımcı ile gerçekleşen Dünya’nın en büyük ATATÜRK portresi olarak tarihe geçecek.

5990 kişinin 29 Ekim 2013 Salı günü saat 12.00’de İhsaniye Meydanı’nda bir araya gelerek oluşturacağı portre, hava fotoğrafları ile ölümsüzleşecek, tüm etkinliğin hazırlık sürecini ve tamamlanmasını içeren video belgeseller de tarihe bırakılacak.

Etkinliğin gerçekleştirileceği alan da özel olarak seçildi. Belediyenin tüm birimlerinin bir araya toplandığı ve yakın zamanda hizmet vermeye başlayacak İhsaniye meydanı ve Nilüfer Belediye yerleşkesinin hemen yanında bulunan alan bu etkinlik için özel olarak hazırlandı.

Ayrıca bu etkinliğe katılabilmek için o gün kıyafet ve ayakkabınızın siyah olması, 13 yaşından büyük olmanız ve yanınızda çanta ile gelmemeniz gerekmektedir.

 


Bu yazı 1246 kez okundu
10 Ekim 2013 Per 08:59 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık