Dj.Burak Yeter 29 Mart’ta Bursa Club Vici’de
Dj.Burak Yeter 29 Mart’ta Bursa Club Vici’de

Prodüktör  & DJ Burak Yeter için müzik o kadar da uzak değildi. Babasının da müzisyen olması sebebiyle Burak Yeter, küçük yaşlarda bu tutkuyla tanıştı. Öncelikle 1996 yılında küçük ev partyleriyle başlayıp, daha sonra Break Beat, Drum n Base ve RnB tarzlarda müzikler yaparak kabine taşındı.1999 yılında Tatbikat adı altında bir grup kurdu ve bu sayede müzikteki altyapı olanaklarını daha da çok geliştirdi. Çeşitli partyler ve festivallerden sonra Tatbikat grubu olarak, T Records adında bir stüdyo ve T Production adında da bir organizasyon şirketi kurdular. Bununla beraber de kendi prodüksiyonlarına ağırlık verdi. Müzik alanında birçok konuda kendini geliştirdi. Gerek çaldığı enstrümanlar, gerekse kullandığı yazılımlarla farklı soundlar ortaya çıkardı. Türkiye”nin çeşitli yerlerinde özel üniversite partylerinde performans gösteren Yeter, Akdeniz bölgesi adına ilk Underground çalışma olan Akdeniz Donanması 1-2″nin prodüktörlüğünü üstlendi. Hayatının dönüm noktası olarak nitelendirdiği, Grammy ödüllerine aday gösterilen Masters at Work ün katılımıyla gerçekleştirilen 2004 MTV & Burn Djlik yarışmasında Türkiye 1.si oldu.
Aynı zamanda, Türkiye”yi temsilen Malta adasında Darrick May ve Darren Emerson ile aynı kabini paylaştı. Diğer yandan da Millerın düzenlediği 2004 Miller Master Dj Contest yarışmasında da Türkiye 2.si olarak kendini bir kez daha göstermiş oldu.
MTV Shakedown işbirliğinde, Italia Club di Romada yapılan Djlik yarışmasında, dünyadaki bir çok Dj arasından sıyrılarak ilk 3e kadar girdi.
“The Future Sound of Istanbul 3” adlı albümde 3.sırada yer alan Ocean Wave adlı çalısmasıyla yer aldı. Türkiye”nin önde gelen Producer ve Djlerini bir araya toplamayı başaran Darkman”ın mix albümü, EMI etiketiyle rafları süslemişti.
“Burak Yeter Live Set” adında 2 Perküsyon, 1 Klarnet ve 1 Ateş Dansçısından oluşan bir ekip kurdu. Türkiye”nin bir çok yerinde canlı olarak sahne almaya başladı. Yakın geçmişte For Action” adında, Türkiye”nin ilk solo DJ albümünü Kaset / CD formatında piyasaya sürdü. Ahmet Çelenk”in yayın prodüktörlüğünü yaptığı albümde, bir çok ünlü sanatçıyı bir arada topladı.
Gerçekleştirdiği projeler arasında; 100 e yakın House Altyapılı parça, 400″ün üzerinde Afro Soul & RnB, Drum n Base ve Hiphop beatleri mevcut. Bir çok grup ve MC”ye altyapı olanakları ve vokal kayıtları yapmakta. Ayrıca jingle jenerik reklam müzikleri hazırlamakta. Prodüksiyon çalışmalarını aksatmayan Burak Yeter, aynı zamanda 2. albüm çalışmalarına da aynı hızda devam ediyor.

Yer: Bursa Club Vici (Mudanya 7.Km/Çağrışan)
Tarih: 29 Mart  2013, Cuma
Saat: 22:00
Giriş Fiyatı: 20 TL
Rezervasyon Tel:  0 533 336 03 06


Bu yazı 1049 kez okundu
25 Mart 2013 Pts 14:37 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık