Dubioza Kolektiv 15 Şubat’ta Bursa Hayal Kahvesi’nde
Dubioza Kolektiv 15 Şubat’ta Bursa Hayal Kahvesi’nde

Bosna Hersekli grup Dubioza Kolektiv, 15 Şubat’ta Bursa Hayal Kahvesi sahnesinde sizlerle olacak.

Bölge çapında Bosna Hersek’in gayri resmi sözcüsü olarak kabul edilen Dubioza Kolektiv, belki de çağdaş Balkan toplumunun en büyük, en sesli ve en yaratıcı eleştirmenleri olarak gösteriliyor. 2003 yılında Bosna Hersek’te kurulan Dubioza Kolektiv reggae, dub, rock gibi farklı müzik türlerini bir araya getiren ve bunları yaparken Balkan melodilerini de rahatsız etmeden müziğine yansıtan bir grup…

İlk iki albümleriyle büyük ilgi çeken grup, özellikle 2008 yılı albümleri Firma Illegal ile büyük bir sıçrama gerçekleştirdi. 2010 yılında ise “5 Do 12” albümlerini akıllıca bir hareketle ücretsiz indirime açtıkları için bir anda Avrupa çapında isim yaptılar ve bir çok festivalde sahne aldılar.

Aynı albümden çıkan “Walter”, “Kokuz” ve “Vidi, vidi” adlı şarkıları geçen yılın MTV Adriyatik listesinin en büyük hitleri arasında yer alarak en hatırda kalır şarkılarından oldular.

Grup, bir önceki albümünü 2011’de ünlü grup Faith No More’un bas gitaristi Billy Gould’un plak firması Kool Arrow’dan Wild Wild East adıyla yayınladı. 2013 yılında hazırladıkları Apsurdistan albümünü ise hiçbir plak şirketine bağlı kalmadan, ücretsiz olarak, internet siteleri üzerinden indirime açtılar.

Müziklerindeki enerjinin daha fazlasını sahnede sarı siyah kostümleri ile ortaya koyan Dubioza Kolektiv’in adını daha sık duyacaksınız.

Yer: Bursa Hayal Kahvesi (Fsm Bulvarı)
Tarih: 15 Şubat 2014, Cumartesi
Saat: 22.00
Bilet Fiyatı: 30 TL

Online Bilet Satışı:
Biletinial.com


Bu yazı 815 kez okundu
8 Şubat 2014 Cts 10:12 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık