Erdal Akkaya ve Jeronimo Maya Konseri 7 Kasım’da Bursa Nilüfer’de
Erdal Akkaya ve Jeronimo Maya Konseri 7 Kasım’da Bursa Nilüfer’de

Ege’nin mavi serin suları Akdeniz’in asi kırmızılığına dökülüyor. Kaz Dağları’nın kekik kokan rüzgarı Akdenizin portakal kokusuna karışıyor. Asi kırmızı flamenko ve Anadolu, bağlama ve gitarın tınılarında buluşuyor. Bağlama ve flamenko gitar, hüznü ve sevinci farklı renk ve titreşimlerle anlatıyor.
 
Erdal Akkaya, 1972 yılında istanbulda doğdu. Bugüne dek dört solo albüm yayınladı. Geleneksel icra biçimi olan şelpe tekniği üzerine çalışmalar yaptı. Zülfü Livaneli ile Avrupa’dan Amerika’ya birçok ülkede konserlere katılan Akkaya, MikisTheodorakis, Maria Farantouiri ve Aldi Me Ola gibi sanatçılarla da aynı sahneyi paylaştı. TRT için “Bir Tutam Temre Otu” adlı Belgeselin müziklerini yaptı.
 
Jeronimo Maya, Flamenko geleneğinin yüzlerce yıldır sürdürüldüğü bir Ailenin üçüncü
çocuğu olarak 1977 yılında Madrid’de dünya ya geldi. Profesyonel Flamenko Gitaristi olan babası Felipe Maya ve büyük amcası RicardoLosada el Yunque onun ilk hocaları oldu.4 yaşında Gitarla tanıştı 6 yaşında Madrid’de ilk konserini verdi. Madrid Konservatuarindan mezun oldu. 2004 yılında ilk Solo Albümü yayınlandı. Jeronimo Maya Tamara Motos Garcia evli ve iki çocuk Babası.
 
Yer: Bursa Nazım Hikmet Kültürevi (100.Yıl Mah. – Nilüfer)
Tarih: 7 Kasım 2014, Cuma
Saat: 20.00
 
Bilet Fiyatları: İndirimli 10 TL – Tam 15 TL
Bilet Satış Noktaları: Konak Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi ve Nazım Hikmet Kültürevi Gişeleri (Gişe çalışma saatleri 12:00 – 20:00)
Bilgi için:  0 (224) 452 45 00


Bu yazı 1005 kez okundu
6 Kasım 2014 Per 17:28 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık