Hakan Altun 22 Şubat’ta Bursa Sishet Restaurant’ta
Hakan Altun 22 Şubat’ta Bursa Sishet Restaurant’ta

1972 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen sanatçı ilköğretimi bitirdikten sonra konservatuarda ud eğitimi aldı. Dedesi Hafız ”Zeki Altun” un Türk Musikisine olan ilgisi onu da bu yöne çekti.

Mezun olduktan sonra Türk Musikisi üzerine master yaptı.Master’ ının ikinci yılında eğitimini bırakarak Edirne Devlet Korosuna ” Ud Sanatçısı ” olarak başladı.

Askerden önce İstanbul’ un en popüler eğlence mekanlarında sahne aldı.Vatani görevini yapmak için Ankara’ ya giden sanatçı burada ilk solo albümünün çalışmalarına başladı.Kendi adını taşıyan ilk solo albümü ile müthiş bir çıkış yapan Hakan Altun, ikinci albümü ” Ağlamak Yok Yüreğim ” ve son albümü ” Senden Sonrası ” ile müzik dünyasında emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

Besteci kişiliği ön plana çıkan Altun, Cengiz Kurtoğlu, Kibariye, Muazzez Ersoy, Soner Arıca, Elif Karlı, Gülben Ergen gibi birçok yorumcunun albümlerinde besteleri bulunuyor.

Buğulu sesi ve kendine has yorumuyla Müzik severlerin beğenisini ve takdirini toplayan sanatçı; ud, cümbüş, gitar ve klavye çalmaktadır.

Yer: Bursa Sishet Restaurant (Çamlıca/Nilüfer)
Tarih: 22 Şubat 2013, Cuma
Saat: 23.00
Bilet Fiyatları: 200 TL (Fix Menu-Limitsiz Yerli İçki)
Rezervasyon Tel: 0 224 452 52 62 – 0 532 133 39 97


Bu yazı 1649 kez okundu
12 Şubat 2013 Sal 14:58 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık