Hakan Altun 7 Mart’ta Bursa Elit Park 224′s Club’ta
Hakan Altun 7 Mart’ta Bursa Elit Park 224′s Club’ta

1972 yılında İstanbul’ da dünyaya gelen sanatçı Hakan Altun, ilköğretimi bitirdikten sonra konservatuarda ud eğitimi aldı. Dedesi Hafız ”Zeki Altun” un Türk Musikisine olan ilgisi onu da bu yöne çekti.

Mezun olduktan sonra Türk Musikisi üzerine master yaptı.Master’ ının ikinci yılında eğitimini bırakarak Edirne Devlet Korosuna ” Ud Sanatçısı ” olarak başladı.

Askerden önce İstanbul’ un en popüler eğlence mekanlarında sahne aldı.Vatani görevini yapmak için Ankara’ ya giden sanatçı burada ilk solo albümünün çalışmalarına başladı.Kendi adını taşıyan ilk solo albümü ile müthiş bir çıkış yapan Hakan Altun, ikinci albümü ” Ağlamak Yok Yüreğim ” ve son albümü ” Senden Sonrası ” ile müzik dünyasında emin adımlarla yürümeye devam ediyor.

Besteci kişiliği ön plana çıkan Altun, Cengiz Kurtoğlu, Kibariye, Muazzez Ersoy, Soner Arıca, Elif Karlı, Gülben Ergen gibi birçok yorumcunun albümlerinde besteleri bulunuyor.

Buğulu sesi ve kendine has yorumuyla Müzik severlerin beğenisini ve takdirini toplayan sanatçı; ud, cümbüş, gitar ve klavye çalmaktadır.

Yer: Bursa Elit Park 224’s Club (Mudanya Yolu Üzeri / Çağrışan)
Tarih: 7 Mart 2014, Cuma
Bilgi ve Rezervasyon Tel: 0 507 141 32 32 – 0 224 244 60 20


Bu yazı 1670 kez okundu
25 Şubat 2014 Sal 18:23 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık