Hamlet Balesi 9 Nisan’da Bursa Merinos AKKM’nde
Hamlet Balesi 9 Nisan’da Bursa Merinos AKKM’nde

Danimarka’da Elenor Sarayın’da kralın ani ölümü bütün ülkeyi yasa boğmuştur. Saray’da cenaze töreni yapılmaktadır. Hiç beklemediği bu haber Hamlet’i derinden yaralamış, törene yetişmek için aceleyle yola çıkmıştır. Tören esnasında Hamlet annesiyle (Gertrude) çok duygusal dakikalar yaşamaktadır.
 
Kralın ölümünün üstünden daha kırk gün geçmemesine rağmen Gertrude kralın kardeşi olan Claudius’la evlenme kararı almıştır ve bunun üzerine düğün hazırlıklarına başlanmıştır. Hamlet bütün bu olanlara inanmamakta ve hayretle izlemektedir.
 
Düğün töreni adeta bir şölen havasında geçmekte ama Hamlet etrafına gergin tavırlar sergilemektedir. Bu tutumu herkesi, özellikle Claudius ve Gertrude’u huzursuz eder.
 
Saray görevlilerinden ve aile dostu Polonius, kızı Ophelia ve Oğlu Laertes ile beraber davetliler arasındadır. Davette karşı karşıya gelen Ophelia ve Hamlet eskiden beri birbirlerine ilgi duymaktadırlar. Tekrar gözgöze gelmeleriyle bu duygular depreşir.
 
Bunu fark eden Gertrude, Claudius ve Polonius ise gençlerin bu duygularından kendilerine çıkar sağlamaya çalışacaklardır. Amaçları, Hamlet’in Ophelia ile ilgilenmesini sağlayarak, dikkatini kendi üstlerinden çekmektir.
 
Claudius, Hamlet’in gergin tavırlarına iyice kızmaya başlamıştır. Gertrude ise kocası ve oğlu arasında kalmış, Claudius’u sakinleştirmeye çalışmaktadır.
 
Hamlet, bütün bu olanlardan kaçmak istercesine Ophelia’ya sığınır. Aşık olan Hamlet, gece yarısı kendi düşünceleriyle baş başa kaldı…
 
Ekip Adı: Ankara Devlet Opera ve Balesi
Yazar: William Shakespeare
Uyarlayan: Serhat Güdül
Müzik: Revaz Gabichvadze
Kareografi: Nugzar Magalashhvili, Medeia Magalashvili
Oyuncular: Burak Kayıhan, İlhan Durgut, İ. Eren Keleş, Kuzey Kıyıcan, Kadir Okurer, Emre Güler, Özge Başaran, H. Mine İzgi, Özge Onat, G. Sema Tuncel, C. Ezgi Odabaşı, Almula Ersoy, Serhat Elifer, A. Hakan Odabaşı, Taner Oğuzhan
Oyun Süresi: 90 dk.
 
Tarih:  9 Nisan 2016, Cumartesi
Saat: 20.30
Yer: Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi – Osmangazi Salonu
Bilet Fiyatları:  10 ₺ – 15 ₺ – 20 ₺
Bilgi için: 0 (224) 452 45 00
 
ONLİNE BİLET SATIŞI: 
Biletinial.com


Bu yazı 696 kez okundu
6 Nisan 2016 Çar 23:19 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık