“Hamlet” tiyatro oyunu 25 Mart’ta Bursa Nazım Hikmet Kültürevi’nde
“Hamlet” tiyatro oyunu 25 Mart’ta Bursa Nazım Hikmet Kültürevi’nde

Shakespeare’in ölümsüz eseri “Hamlet”; çağdaş bir yorumla, CEF Tiyatro ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu ortaklığında yeniden tiyatro sahnesinde! Babasını öldüren, annesiyle evlenerek Danimarka Kra|lığı’nı ele geçiren amcasıyla ve kendi korkularıyla mücadele eden Danimarka Prensi Hamlet’in öyküsü; Kemal Başar yönetmenliğinde sahneleniyor.

Kasım ayında perdelerini açan “Hamlet”; CEF Tiyatro ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konuyor. Rejisini ve dramaturjisini Kemal Başar’ın üstlendiği tek perdelik oyunda Hakkı Ergök, Lale Başar, Arda Aydın, İsmail İncekara, Beste Bereket, Sertan Müsellim, Mesut Yılmaz, Cemal Gönen, Hakan Eke, Mehmet Emci, Kosta Kortidis, Alkış Peker ve Asena Ongan rol alıyor.

Okan Bayülgen”in sesiyle dahil olduğu oyunu; Sabahattin Eyüboğlu Türkçeleştirirken, dekor tasarımını Murat Gülmez, kostüm tasarımını Berna Yavuz, ışık tasarımını Yüksel Aymaz, ses tasarımını ise Şükrü ‘
Tümşen üstleniyor.

Müziklerine Can Atilla’nın, koreografısine Sibiu Dans Tiyatrosu’nun sanat yönetmeni Hugo Wolff’un imza attığı “Hamlet”te; İrem Arslan Aydın yönetmen yardımcısı, Emek Baylan prodüksiyon sorumlusu olarak görev alıyor. Kısa fılm yönetimini Tayfun Dinçer’in, afış ve broşür tasarımını Nazlı 0ngan’ın üstlendiği oyunun fotoğraflarını ise Serhan Oksay çekti.

Yer: Bursa Nilüfer Belediyesi, Nazım Hikmet Kültür Evi (Ertuğrulkent/100.yıl Mah.)
Tarih: 25 Mart 2013, Pazartesi
Saat: 20.00
Bilet Fiyatları: Tam:10 TL, İndirimli: 7,50 TL


Bu yazı 1603 kez okundu
8 Mart 2013 Cum 12:32 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık