Jehan Barbur Albüm Lansman Konseri 12 Ekim’de Nazım Hikmet Kültür Evi’nde
Jehan Barbur Albüm Lansman Konseri 12 Ekim’de Nazım Hikmet Kültür Evi’nde

Jehan Barbur bu kez hayata ”Sarı’ bir filtreden bakıyor.

Jehan Barbur ‘Uyan’ ve ‘Hayat’ albümlerinin ardından ‘Sarı’ ile tekrar dinleyiciyle buluşuyor.

Jehan Barbur’un üçüncü albümü ‘Sarı’nın prodüktörü sanatçının kendisi. ‘Uyan’ ve ‘Hayat’ albümlerinde olduğu gibi ‘Sarı’ albümünde de şarkıların birçoğunun sözü ve bestesi Jehan Barbur’a ait. Albümde kendi parçaları dışında, bir Bülent Ortaçgil şarkısı olan Dalyan Deltası’nın yeni yorumu ile müziği Cahit Berkay’a ait olan Kırık Bir Aşk Hikayesi Jehan Barbur’un sözleriyle yer alıyor.

12 Nisan 1980 yılında doğdu. Üniversiteden sonra İstanbul’a yerleşip, 2004 – 2009 tarihleri arasında birçok farklı grupta solist olarak çalıştı, reklam cıngılları seslendirdi ve birçok dizi ve sinema filmi müziğine sözleri ve sesiyle hayat verdi. 2011’de gösterime girmiş olan Ümit Ünal’ın yazıp yönettiği ‘Nar’ adlı filmde Jehan Barbur 2011 Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri (YEFA) kapsamında bu filmde seslendirdiği; sözü Ümit Ünal’a müziği Selim Demirdelen’e ait olan Nar Taneleri’ adlı şarkı ile “En İyi film şarkısı” dalında Selim Demirdelen ile birlikte ödülü paylaştı. 2009 Şubat ayında prodüktörlüğünü üstlendiği kendi söz ve bestelerinden oluşan şarkıların yer aldığı, ilk albümü ‘UYAN’ ADA Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı. 2010 yılında Sarp Maden ile ortak bir bestesi dışında, tüm şarkıların söz ve müziğinin kendisine ait olan ve prodüktörlüğünü kendi üstlendiği ikinci albümü ‘HAYAT’ı yine ADA Müzikten çıkardı.

Yer: Bursa Nilüfer Belediyesi, Nazım Hikmet Kültür Evi (100.yıl)
Tarih: 12 Ekim 2012, Cuma
Saat: 19:30
Bilet Fiyatı:Tam 30 TL, Öğrenci 25 TL
Bilet Satış Yerleri: Hobi Paket Büfe, Özlüce Piraye Cafe&Bistro (100.yıl), Kırmızı Fırın (Özlüce – Bulvar), Altın Bahçe Cafe & Balık Restaurant  (Altınşehir), Ezgi Müzik ( İhsaniye Mh. Kristal Çarşı Nilüfer)


Bu yazı 874 kez okundu
19 Eylül 2012 Çar 23:56 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık