Kardeş Türküler 29 Mart’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde
Kardeş Türküler 29 Mart’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde

Müzikte 20. yılını kutlayan Kardeş Türküler, 29 Mart’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde kardeşlik şarkıları söyleyecek.
 
Kardeş Türküler, 20 yıl önce söylemeye başladığı şarkıya yeni sözler yazarak, dansa yeni adımlar ekleyerek “Memleket de sahnemiz gibi olsa…” nakaratını konsere katılan herkesle beraber söyleyecek. Govendler, semahlar, zeybekler, bozlaklar, ağır romanlar barış ve demokrasi özlemiyle yine birbirlerine karışacak.
 
Kurulduğu dönemde Kardeş Türküler’in repertuvarı Türkçe, Kürtçe, Azerice ve Ermenice şarkılardan oluşuyordu. İlerleyen yıllarda farklı kültürlere ait müzik ve dansların da katılmasıyla Makedonca, Rumca, Lazca, Gürcüce, Çingenece, Çerkesçe, Süryanice, Arapça gibi dillerden oluşan zengin bir repertuvar ortaya çıktı. “Halkların Kardeşliği” temasından hareketle Anadolu, Mezopotamya, Ortadoğu, Kafkasya ve Balkan coğrafyalarının şarkı ve danslarını kültürel çoğulcu bir anlayışla ele alan topluluk, 20 yılda yaptığı birçok albüm, film müziği çalışması ve konserle geniş bir izleyici/dinleyici kitlesine ulaştı. Şarkı ve dansları, kültürel bağlamlarını dikkate alarak, kendi dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler, farklı kimliklerin, kültürlerin yaşadığı bir coğrafyada kardeşlik içinde bir arada olma umudunu dile getiriyor.
 
Yer: Bursa Tayyare Kültür Merkezi (Atatürk Caddesi – Heykel)
Tarih: 29 Mart 2015, Pazar
Saat: 19.00
Bilet Fiyatları:  40 TL – 50 TL
Bilgi için: 0 224 220 88 47
 
ONLİNE BİLET SATIŞI: 
Biletix.com


Bu yazı 717 kez okundu
26 Mart 2015 Per 00:10 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık