Kibarlık Budalası adlı oyun 8 Ekim’de Bursa Barış Manço Kültür Merkezi’nde
Kibarlık Budalası adlı oyun 8 Ekim’de Bursa Barış Manço Kültür Merkezi’nde

Başrolünü Haldun Dormen’in oynadığı Moliere’in ölümsüz eseri Kibarlık Budalası, 8 Ekim’de Barış Manço Kültür Merkezi’nde sahneleniyor.
 
17. yüzyıl Fransa’sında, cahil, saf ama çok zengin bir adam olan Mösyö Jourdain’in bir tek amacı vardır: Asilzade olmak.. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi göze alır, anlamlı-anlamsız, yararlı-yararsız ama mutlaka masraflı her çabayı gösterir. Gülünç duruma düşer, alay konusu olur ama hiç yılmaz. Hedefi bellidir: Soylu sınıfa girebilmek, soylu bir Markiz’i baştan çıkarabilmek için her şeyi yapmak ve biricik kızını da mutlaka bir “soylu” ile evlendirmek… Oysa kızı bir başka gence aşıktır. Moilere, yarattığı bu olağanüstü tiplemenin etrafını, onu sömürmeye çalışan Kont, ayakları yere basan karısı, sağduyunun ve samimiyetin temsilcileri hizmetçi ve uşak ile bir dantel gibi örer. Neredeyse her sözcük komik ve her durum gülünçtür oyunda.
 
Ekip Adı: Tiyatro Kedi
Yazan: Moliere
Yöneten: Hakan Altıner
Uyarlayan: İpek Kadılar
Oynayan: Haldun Dormen, Göksel Kortay, Hakan Altıner, Damla Cercisoğlu, Barış Kıralioğlu, Caner Tör, Reyhan Aydınsel, Efe Yeşilay, Işık Selin Kuyumcu
 
Yer: Bursa Barış Manço Kültür Merkezi (Mimar Sinan Mah./ Yıldırım)
Tarih: 8 Ekim 2016, Cumartesi
Saat: 20.00
Bilet Fiyatları:  Oyunun biletleri kitap karşılığında 6 Ekim 2016 Perşembe günü Barış Manço Kültür Merkezi’nde dağıtılmaya başlanacaktır. Kitaplarınız Bursa Büyük Orhan imam Hatip Ortaokulu öğrencilerine mutluluk getirecektir.
Bilgi için: 444 16 02


Bu yazı 916 kez okundu
4 Ekim 2016 Sal 13:11 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık