Kutsal 5 Eylül’de Bursa Kat 3 Ataevler’de
Kutsal 5 Eylül’de Bursa Kat 3 Ataevler’de

Amerika’da yaşayan ve müzik hayatına hem Türkiye hem de Amerika’da devam eden Kutsal, 5 Eylül Cuma akşamı Bursa Kat 3 Ataevler’de! Grup arkadaşları Taylan Dedeoğlu, Berk Evren, İlker Göçmen, Yusuf Çoruh ile birlikte sahne alacak olan Kutsal, sizleri birlikte harika bir gece geçirmek için konsere bekliyor
 
Küçük yaşlarda o dönemin şarkılarını makara bantlara söyleyerek müziğe başlayan Kutsal, lise döneminde gitar ile tanıştı ve çeşitli amatör gruplarla konserler verdi. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanan Kutsal, ikinci sınıftayken kızlardan oluşan “Aint Blonde” isimli grubunu kurdu ve üç yıl boyunca cover şarkılarla sahne çalışmaları yaptı. Bu süreçte kendi bestelerini yapmaya başlayan sanatçı, 1995’te “Kutsal Hazine Avcıları” grubunu kurdu ve grup, 1997’de Nazan Öncel’e “Sokak Kızı” albümü konserlerinde eşlik etti. Kutsal ayrıca Sezen Aksu, Şebnem Ferah, Teoman, Feridun Düzağaç, Haluk Levent, Sarp, Jimmy Waldo gibi pek çok sanatçı ile albüm ya da sahnede birlikte .alıştı.
 
Sezen Aksu’nun “Beni Al Onu Alma” ve Nazan Öncel’in “A Bu Hayat Boyle” klibinde oyuncu olarak yer alan Kutsal, bu kliplerdeki performansı ile de dikkat çekti. 2000 yılında uzun metrajlı bir filmde de rol alan sanatçı, içinde Ahmet Uğurlu, Halil Ergün gibi isimlerin bulunduğu Türk-Avusturya ortak yapımı “Gökten Düşen Hazine” isimli filmde, rock müzisyeni genç bir kızı canlandırdı. Avrupa’da pek çok festivalde gösterilen bu filmde, Kutsal’ın “Bırak Kırılsınlar” isimli şarkısına yer verildi.
 
Sanatçının ilk albümü “Susuzluğun Geçti Mi?” 2002’de TMC etiketiyle yayımlandı. Tüm söz ve besteleri Kutsal’a ait olan albümden; “Gözlerim Ağlıyor”, “Bırak Kırılsınlar” ve “Rüya” şarkılarına klip çekildi. Bu şarkılar uzun süre listelerin üst sıralarında yer aldı. 2003 yılında Los Angeles’a taşınan sanatçı, Los Angeles’ta Jimmy Waldo ve Alper Çakır gibi isimlerle çalışarak 2008 yılında “Çırılçıplak” albümünü hem Türkçe hem de İngilizce kaydetti. Albümün İngilizce versiyonu “Naked”, Amerika ve Avrupa’da yayımlandı ve bu albüm Kutsal’a, Amerika’da İngilizce albüm yayımlayan ilk Türk rock sanatçısı olma sıfatını kazandırdı. “Çırılçıplak” albümünden “Çalmışsın Uykumu” ve “Resimler” parçalarına klip çekildi.
 
Kutsal, 2012 yılında “Kalbimin Aydınlık Yüzü” isimli 5 şarkıdan olusan EP’sini hem ABD’de hem de Türkiye’de yayımladı. Bu albümden “Dönülmez Bir Yoldayım” ve “Çocuğum Gibi Baktım” isimli iki parçaya Amerika’da klip çeken Kutsal, konserlerine ise Amerika ağırlıklı olarak devam etti.
 
Sanatçı, 2014 yılı sonunda yeni albüm kayıtlarına başlamak üzere, beste çalışmalarına devam ediyor.
 
Yer: Bursa Kat 3 Magazin Outlet (Ataevler – Nilüfer)
Tarih: 5 Eylül 2014, Cuma
Saat: 23.00


Bu yazı 1001 kez okundu
2 Eylül 2014 Sal 07:56 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık