Le Trio Joubran 9 Nisan’da Bursa Fethiye Kültür Merkezi’nde
Le Trio Joubran 9 Nisan’da Bursa Fethiye Kültür Merkezi’nde

Le Trio Joubran, dört nesildir devam eden “udî” geleneğine sahip bir ailenin Samir, Wissam ve Adnan kardeşler tarafından oluşan grubu olarak, bu enstrümanı adeta bir duygu, bir yetenek ve hayat haline getirdi. Repertuarlarını Filistin kültüründe önemli bir yere sahip olan udun birikimiyle oluşturan grubun hikâyesi; ilk solo albümler Taqaseemand Sou’fahm ‘i çıkartan büyük ağabey Samir ile başladı. Üçüncü albüm “Tamaas” için grubun yaylı enstrümanlarını yapan Wissam, Samir’in macerasına katıldı. İki yıl sonra Adnan’ın kardeşlerine katılması ve Randana’nın ortaya çıkmasıyla bugün bildiğimiz trio oluşmuş oldu. Trionun macerası sürerken kardeşler dünyaca tanınmaya ve dünya müzik grupları arasında etkileyici bir yer elde etmeyi başardı. Perküsyonda usta Yousef Hbeisch ile grup Filistin’in zengin kültürünün ve inanılmaz müzikal macerasının temsilcisi oldu.
 
Gittikleri her yerde “yok satan” grubun konser verdiği önemli merkezler arasında Carnegie Hall, Paleo Festival (CH), WOMAD, Dubai Uluslararası Film Festivali, Holland Festival, Théâtre de la Ville, Bahrain Manama Cultural Hall yer almaktadır. Aynı zamanda film müzikleri de besteleyen Le Trio Joubran, 2009 yılındaki Dubai Festivali’nde en iyi beste dalında ödül kazandı. Bununla birlikte Karim Dridi’nin oyunculuklarını Marion Cotillard ve Guillaume Canet’in gerçekleştirdiği Dernier Vol adlı filmin müzikleri de gruba ait olarak öne çıkmaktadır. Le Trio Joubran, Filistin’den üç kardeşin oluşturduğu grubuyla tüm dünyada büyük saygı ve beğeniyle takip edilmektedir.
 
Asfar: Yeni Başyapıt
Üç kardeşten oluşan trio, müzikal birikimleri ve çalışmaları neticesinde beşinci albümleri Asfar’ı çıkardı. Pek çok farklı kültür deneyimleri sayesinde bu albüm, Batı keşiflerini yeniden sunan grubun Paris’e ilk geldikleri zamandan bugüne dek yaşadıklarının bir yansıması olarak adlandırıldı. Asfar, bir projeden daha çok, dinleyicilerine yeni ufuklar sunmayı hedefledi. İki parça perküsyonda Youssef Hbeisch ile birlikte Asfâr, geleneksel Filistin öğeleri yanında yeni ve alışılmadık örnekleri de berberinde sundu.
 
Yer: Bursa Fethiye Kültür Merkezi
Tarih: 9 Nisan 2015, Perşembe
Saat: 20.00
 
Bilet Fiyatları:  İndirimli 10 TL – Tam 15 TL
Bilet Satış Noktaları: Konak Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi ve Nazım Hikmet Kültürevi ,Carrefour Alışveriş Merkezi ve Görükle/Yerleşim gişelerinde.
Bilgi için: 0 (224) 452 45 00


Bu yazı 1169 kez okundu
3 Nisan 2015 Cum 03:29 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık