Marsis konseri 14 Eylül’de Bursa Nazım Hikmet Kültür Evi’nde
Marsis konseri 14 Eylül’de Bursa Nazım Hikmet Kültür Evi’nde

“Kendi deyimleriyle, Karadeniz’in içinden gelen ve içlerinden hep Karadeniz gelen bir grup gencin, yel değirmenlerine meydan okuyan Don Kişot misali isyanı Marsis: nükleer santrallere, savaşlara, gönlümüze teğet geçen, zaman zaman saplanıp kalan kurşunlara, bombalara… Onların seslerini duymamak için, gürültülerini bastırmak için bağırıyorlar, çağırıyorlar.

İlk albümleri “Marsis” 2009 yılının mayıs ayında Kalan Müzik etiketi ile yayınlanmıştır. Albümden önce ve sonra sayısız konser veren grup, konserlerindeki üstün performansı ile daha ilk albümünde kayda değer bir dinleyici sayısına ulaşmayı başarmıştır. Albümün ilk ve tek videosu “Marsis Dağı” isimli videoya çekilmiştir. İlk albümünün yayınlanmasının ardından yurt içinde büyük festivallerde de sahne alan grup, yurt dışında da konserler vermeye başlamıştır.

Marsis’in ikinci albümü “Zamani Geldi / Komoxtu Ora” 2012 yılının Mayıs ayında yine Kalan Müzik etiketi ile yayınlanmıştır. Grup, büyük bir titizlikle üzerine çalıştığı bu albüm ile Karadeniz Müziği’nin içine sığmadığını tüm müzik otoritelerine bir kez daha göstermiştir. Birbirinden farklı 14 şarkıdan oluşan albümün ilk videosu “Destan” isimli şarkıya çekilmiştir. Var olma enerjisini sahnede olmaktan alan grup, bu albümün ardından da ara vermeden yurt içinde ve dışında konserler vermeye ve müzikal anlamda yaptıkları yenilikleri daha fazla insanla paylaşmaya devam etmektedir.

Livane Kültür ve Sanat Derneği’nin Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında ayrıca 14 Eylül 2013 Cumartesi günü Viramosa ve Tiyatro Livane’de sahne alacaktır.

Yer: Nazım Hikmet Kültürevi (100.Yıl Mah. – Nilüfer)
Tarih: 14 Eylül 2013, Cumartesi
Saat: 21.30
Bilet Fiyatları:  10 TL

Bilet Satış Noktaları:
Mix Müzik
Kervan Kafe (Nalbantoğlu)
Kazım Koyuncu Kültür Sanat Kafe (Görükle)
Livane Kültür Evi

İletişim:0 554 721 08 48 – 0 551 708 32 26


Bu yazı 1131 kez okundu
9 Eylül 2013 Pts 06:16 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık