“MasKo Gitar İkilisi” Gitar Dinletisi 29 Mayıs’ta Bursa’da
“MasKo Gitar İkilisi” Gitar Dinletisi 29 Mayıs’ta Bursa’da

MasKo Gitar Duo 29 Mayıs 2012 tarihinde “Kültür Dinletileri”nin konuğu olacak.

MasKo Gitar Duo, İtalyan Antonio Maskolo ve Ayşegül Koca oluşturmaktadır.

Ayşegül Koca, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışındaki yarışmalarda büyük başarılar göstermiş, dinletileriyle dünya çapında gitar otoritelerinin beğenisini ve takdirini kazanmıştır. Türkiye’nin önde gelen klasik gitaristlerinden biri olan Ayşegül Koca, 2007 Mayıs ayında İspanya’nın Almería kentinde gerçekleştirilen IX. Uluslararası José Tomas Klasik Gitar Yarışması’nda birincilik ödülüne lâyık görülmüştür.

Antonio Mascolo’nun konser repertuvarı; klasik, tango ve çoğunluğu kendi bestelerinden oluşmaktadır ve yüksek bir teknik kapasiteye sahiptir. Bugüne kadar Türkiye dahil olmak üzere Avusturya, İspanya, Hollanda, Sırbistan, Macaristan ve Yunanistan’da bir çok festivale davet edilmiş ve çok sayıda konserler vererek seyircilerden büyük beğeni toplamıştır.
Bunlardan en önemlileri, Sırbistan’da düzenlenen “6. Uluslararası Vojvodina – Novi Sad” Gitar Festivali; ünlü gitarist David Russell ve eşi tarafından her yıl İtalya’da düzenlenen “David and Maria Russell Right Profit” Gitar Festivali; ve yine her yıl Avusturya’da düzenlenen ve bugüne kadar önemli gitaristlere ev sahipliği yapmış “Linchensteiner GitarrenTag Ligita – Eschen” Gitar Festivalidir.
Sanatçının 2002 yılında “Uluslararası Mantova Gitar Festivali”nde verdiği konser ünlü virtüöz Alirio Diaz tarafından hayranlıkla karşılanmış ve övgüler almıştır.

MasKo Gitar ikilisi Dinletisi 29 Mayıs 2012 tarihinde Saat 20:00 ‘da Fabrika – i Hümayun’da gerçekleşecektir.

Bu güzel dinletiye katılmak için 0224 253 26 46 numaralı telefonu arayarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir.


Bu yazı 929 kez okundu
19 Mayıs 2012 Cts 13:47 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık