Metin Üstündağ ile Edebi Kazılar 25 Ekim’de Bursa Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi’nde
Metin Üstündağ ile Edebi Kazılar 25 Ekim’de Bursa Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi’nde

Okuru yazara ve kitabına dair bilinmeyen yolculuğuna çıkarmak amacıyla düzenlenen Okuma-Söyleşi-İmza etkinliği bu yıl Edebi Kazılar adı altında gençler ve yetişkinler olmak üzere farklı yaş gruplarına sesleniyor.

Genç zihinlerdeki merak duygusunu edebiyatla besleyip farklı okumalara alan açma hedefiyle konuk yazar önce lise öğrencileriyle okullarında buluşuyor. Yaratma sürecinde yaşananlara tanıklık ederek eserlerdeki anlam katmanlarını ortaya çıkaran kazıların bir diğer buluşması ise dil bilimci yazar Hakan Akdoğan’ın moderatörlüğünde, Akkılıç Kütüphanesi ev sahipliğinde yetişkinlerle gerçekleşiyor. Her iki buluşmanın da Ekim ayı konuğu mizahın gücünü edebiyata taşıyan usta isim Metin Üstündağ.

1961 yılında doğdu. İlk ve orta tahsilini Malatya’da tamamlayıp 1978 yılında İTÜ’ye girdi. Sırasıyla İTÜ, YTÜ, BÜ ve İstanbul Üniversitesi’nde okudu. İşletme İktisad ve Mühendislik masterları olan Makine Yüksek Mühendisi Metin Üstindağ, değişik sektörlerin çeşitli kademelerinde çalıştı. Yazar,çizer,şair,editör kimliği olan Üstündağ, sade karikatürleriyle ve kısa vurucu yazılarıyla 80 sonrası mizahını en çok etkileyen yazar ve çizerlerindendir.

Yer: Bursa Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi (Basın Kültür Sarayı Kat 2, Ataevler)
Tarih:25 Ekim 2013 Cuma
Saat: 19.30


Bu yazı 1316 kez okundu
10 Ekim 2013 Per 10:20 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık