Metin – Kemal Kahraman 16 Ekim’de Bursa Nazım Hikmet Kültürevi’nde
Metin – Kemal Kahraman 16 Ekim’de Bursa Nazım Hikmet Kültürevi’nde

Metin ve Kemal Kahraman bu kez Ferfecir albümü konseriyle, 16 Ekim’de Nazım Hikmet Kültür Evi’nde sizlerle buluşacak.
 
“Bugüne kadar daha çok popüler olmuş şarkılarından oluşan bir repertuvarla dinleyici karşısına çıkan Metin-Kemal Kahraman, geçen yıl İstanbul BKM’de Şahmaran konseri ve Dersim’de Çeveré Hazaru konserleri vererek farklı repertuvarlarını da dinleyicilerine sunmaya çalıştılar.
 
Bu kez de 1999 yılında yayımladıkları Ferfecir albümünün konserini gerçekleştirecekler. Bu konser, albümün Türkiye’de ilk sahne icrası olacak. Konserin birinci bölümünde ferfecir albüm repertuarını, ödüllü fotoğrafçı Bülent Kılıç’ın mülteci dramına tanıklık eden belgesel fotoğraflarından dia gösterimi eşliğinde çalacaklar. İkinci bölümde de yine sevilen şarkılarından bir repertuvar icra edecekler. Ayrıca bu konserde ikiliye daimi ekip üyeleri olarak Ahmet Tirgil (keman), Umut Kahraman (viola) yanında, 2. kemanda Utku Barış Andaç çelloda İsmail Kaya ve perküsyonda da Levent Güzel eşlik edecekler.”
 
*** 1980 yılında Dersim’de dünyaya gelen Bülent Kılıç, İstanbul’da tamamladığı ortaöğretiminin ardından Ege Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazetecilik yaşamına Evrensel gazetesinde başlayan Kılıç ardından Birgün gazetesinde fotomuhabirliği yapmış, 2006 senesinde çalışmaya başladığı Agence France Pressee (AFP) ajasının 2012 senesinde Türkiye Fotoğraf Temsilcisi olmuştur. Suriye, Ukrayna, Irak, Yunanistan gibi çevre ülkelerde de görev yapan Kılıç, World Press Photo başta olmak üzere Dünya’da birçok ödül almıştır.
 
Tarih: 16 Ekim 2016, Pazar
Saat: 20.00
Yer: Bursa Nazım Hikmet Kültürevi (100.Yıl Mah. – Nilüfer)
Bilet Fiyatları:  30 ₺ – 40 ₺
Bilgi için: 0 (224) 452 45 00
 
ONLİNE BİLET SATIŞI: 
Biletix.com


Bu yazı 436 kez okundu
15 Ekim 2016 Cts 00:13 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık