Müzik Nilüfer’den yükselecek “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel”
Müzik Nilüfer’den yükselecek “Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel”

“Dünyayı sev, geyiği öp, festivale gel” sloganıyla Bursa’da bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanan Nilüfer Belediyesi, Balat Ormanı’nda uluslararası standartlarda Müzik Festivali düzenliyor.
 
Nilüfer Belediyesi’nin tertiplediği ve 5-6 Eylül tarihlerinde Balat Ormanı’nda gerçekleştirilecek olan ‘Nilüfer Müzik Festivali’, MFÖ, Şebnem Ferah, Oi Va Voi, Riff Cohen, Dubioza Kollektiv’in de aralarında bulunduğu dünyaca ünlü çok sayıda sanatçıyı bir araya getirecek. ‘Dünyayı Sev, Geyiği Öp, Festivale Gel’ sloganıyla müzik severlere seslenen festival, birçok ilke de imza atacak. Oyun alanı, çadır kamp alanı, gıda standı ve biri ana biri alternatif olmak üzere 2 sahnenin yer alacağı festivalde ‘fastfood’ satışı olmayacak. Gıda stantlarında ağırlıklı olarak ‘kadın dernekleri’nin hazırlayacağı geleneksel tatlar satışa sunulacak. Ayrıca şehrin çeşitli yerlerinden Balat Ormanı’na ücretsiz servislerle de ulaşım sağlanacak.
 
Festivalin ücretsiz olacağı ve bilet satışı yerine Tohum Kütüphanesi Projesi’ne destek olmak için Ekoloji Derneği’ne (Eko-Der) gönüllü bağışların yapılacağını belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, bu sayede ekolojik gelecek için de bir adım atılmış olacağını ifade etti. Bozbey, “Nilüferliler adına 5-6 Eylül tarihlerinde Bursa’yı uluslararası standartlarda festival kültürünün yaşatılacağı ‘Nilüfer Müzik Festivali’ ile tanıştıracağız. Bu yıl ilk kez düzenleyeceğimiz ‘Nilüfer Müzik Festivali’ne 60 bin kişinin katılmasını bekliyoruz. Türkiye’de düzenlenen festivallerde, şimdiye kadar kullanılan en büyük sahne bu festivalde kurulacak. Katılanlar hem kaliteli müzik dinleyecek, hem de bol geyikli, renkli, capcanlı anlar yaşayacaklar” şeklinde konuştu.
 
Bozbey, kendisine yöneltilen “Festivalin maskotu neden geyik?” sorusuna, “Geyiğin, doğanın saflığını, temizliğini, üretkenliğini ve masumiyetini temsil ettiğine inanıyoruz. Bu düşünceyle geyiği bu festivalin maskotu olarak seçtik” cevabını verdi.


Bu yazı 1176 kez okundu
20 Ağustos 2015 Per 23:11 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık