Nilüfer Belediyesi 9.Eskikaraağaç Leylek Şenliği ve Hüseyin Turan Konseri
Nilüfer Belediyesi 9.Eskikaraağaç Leylek Şenliği ve Hüseyin Turan Konseri

Leylek Dostu Köyler Projesi ile Bursa ve Türkiye’yi Avrupa Leylek Köyleri Ağı içerisinde temsil eden Eskikaraağaç Köyü 9. Leylek Şenliği’nde her yıl olduğu gibi bir kez daha Bursa halkının ve çevredeki doğa tutkunlarının akınına uğrayacak.

Uluslararası prestije sahip şenlik programındaki etkinlikler, 1 Haziran 2013 Cumartesi günü saat 09.00’da Eskikaraağaç köyünde Avrupa Leylek Köyleri bayrağının göndere çekilmesiyle start alacak. Törenin ardından, ‘Türkiye Leylek Korumacıları Buluşması’ konulu çalıştayda Leylek Dostu Köyler Projesi Koordinatörü Prof. Dr. İsmet Arıcı ve eşi Proje Sorumlusu Franziska Arıcı ile Bursa Doğader Yöneticisi Mehmet Kartal söz alacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ile Eskikaraağaç Köyü Muhtarı Ahmet Koca’nın imzasını taşıyan 9. Leylek Şenliği davetiyesindeki program akışına göre, aynı gün içerisinde köyde tekne gezileri, belgesel film gösterileri, Uluabat Gölü çevresinde gezi düzenlenmesi ve leylek yuvalarından canlı yayın yapılması gerçekleşecek. Günün finalinde ise, saat 20.00’de fener alayı ile şenliğinin başladığı duyurulacak. Konukların fener alayı coşkusu saat 21.00’de ünlü sanatçı Hüseyin Turan’ın sahne alacağı halk konseri ile zirveye ulaşacak.

Şenlik etkinliklerine her yıl olduğu gibi Nilüfer Belediyesi’nin katkıları damgasını vuruyor. 2 Haziran Pazar günü 09.00’da Eskikaraağaç Köyü’nde düzenlenecek bisiklet turu ile belgesel film gösterilerini şenliğin açılış töreni izleyecek. Tören sonrasında, ‘Nilüfer Karikatür Atölyesi Çocuklarla Buluşuyor’ ile Bosch A.Ş.’nin ‘Folklor Ekibi Gösterisi’ ve firmanın ‘Çocuk Şenliği’ isimli etkinlikleri köye gelen konuklarla buluşacak. Şenlik programı köyde EKADER üyesi köy kadınlarını el emeği, göz nuru ürünlerinin tanıtımı ve Nilüfer Kent Konseyi Sevgi Korosu Konseri ile sona erecek.

Servis Kalkış Yeri ve Saati:
1 Haziran Cumartesi: Saat 14.00-19.00 ring yapacak araçlar; Küçük Sanayi Metro İstasyonunda Metro Market durağının önü ve Nilüfer Kent Konseyi

2 Haziran Pazar: Saat 09.00-17.00 ring yapacak araçlar; Küçük Sanayi Metro İstasyonunda Metro Market durağının önü ve Nilüfer Kent Konseyi

 


Bu yazı 1335 kez okundu
27 Mayıs 2013 Pts 09:12 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık