Nilüfer’de bu sene Ramazan bir başka yaşanacak
Nilüfer’de bu sene Ramazan bir başka yaşanacak

Nilüfer’de Ramazan ayı bu yıl da anlamına uygun bir şekilde birlik beraberlik ve coşku içinde geçecek. Nilüfer Belediyesi, Ramazan ayı boyunca düzenleyeceği etkinliklerle halka bu özel ayın tadını doyasıya yaşama fırsatı verecek.
 
Her yıl farklı bir mahallede Ramazan Sokağı’nı açan Nilüfer Belediyesi, bu yıl bu etkinliği İhsaniye Mahallesi’nde Halk Evi önündeki Cumhuriyet Meydanı’nda düzenleyecek.
 
Nilüfer Belediyesi Anadolu Arastası bünyesindeki hemşehri derneklerinin katılımcısı olduğu Ramazan Sokağı’nda bu yıl 48 dernek stant açarak yörelerinin hem lezzetlerinden hem de kültürel değerlerinden örnekler sunacak. Ramazan Sokağı’nda bir ay boyunca düzenlenecek konserler, tiyatro oyunları ve söyleşilerle halka ramazanın tadını yaşatılacak.
 
Ramazan etkinlikleri kapsamında geleneksel Türk sahne sanatlarından tasavvuf müziğine, Anadolu’nun her yöresinden renkler ve sesler sahne alacak.
 
Her akşam bir etkinlik
Etkinlikler, 18 Haziran Perşembe günü ‘‘Nilüfer Tiyatro” nun, “Demokrasi Gemisi” isimli ortaoyunu gösterisi ile başlayacak. Ortaoyunu 25 Haziran, 2 Temmuz ve 9 Temmuz tarihlerinde de Cumhuriyet Meydanı’nda kurulacak sahnede sergilenecek.
 
19 Haziran Cuma akşamı Turgay Başyayla sevenleriyle buluşurken, 20 Haziran’da Yansımalar Konseri, 21 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Koro Konseri, 26 Haziran’da Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Koro Konseri, 27 Haziran’da da Cihan Yıldız ve Sunay Akın Konser ve söyleşisi gerçekleşecek. 3 Temmuz günü de Coşkun Karademir “Yunus Emre” Nefesleri ve İlahileri ile halkın karşısına çıkacak.
 
Neredeyse her akşam bir etkinliğin gerçekleşeceği Ramazan Sokağı’nda ayrıca, 4 Temmuz’da Sema Moritz Konseri, 10 Temmuz’da Halil Necipoğlu ile söyleşi ve konseri, 11 Temmuz’da da Grup Mecaz Konseri düzenlenecek.
 
Bu etkinliklerin yanı sıra Ramazan Sokağı’nda stant açan dernekler de yöresel gösteriler sunacak. Ayrıca Nilüfer Tiyatro’nun sahnelediği “Demokrasi Gemisi” isimli ortaoyunu ile meddah gösterileri ramazan ayı boyunca 26 mahallede izleyici ile buluşacak.
 
23 mahallede iftar düzenlenecek
Dayanışma ayı Ramazan’da Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü de 23 mahallede iftar yemeği düzenleyecek. Bu iftarlarda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey halkla bir araya gelecek.
 
Nilüfer Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ayrıca Ramazan ayında 7500 ihtiyaç sahibine erzak yardımında bulunacak. Ramazan ayında her akşam teravih namazı sonrasında camilerde tatlı ikramı da yapılacak.
 
Ramazanın, dayanışmanın yardımlaşmanın en güzel örneklerinin yaşandığı bir ay olduğunu belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, manevi değeri karşılıksız olan bu özel günleri hep birlikte yaşamak için Nilüfer’de düzenlenecek etkinliklere tüm halkı davet etti.
 


Bu yazı 993 kez okundu
18 Haziran 2015 Per 22:25 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık