Nilüfer’de yeni sanat atölyeleri açılıyor
Nilüfer’de yeni sanat atölyeleri açılıyor

 

Sanatın çeşitli dallarında atölye çalışmaları yaparak yeteneklerini geliştirmek isteyen her yaştan Nilüferli’ye eğitim olanağı sağlayan Nilüfer Belediyesi, yaz döneminde sanat atölyelerine yenilerini ekliyor.

Resim, heykel, fotoğraf, kat-ı, mücevher tasarımı gibi pek çok alanda açılan sanat atölyelerinden sonra şimdi de tiyatro, oyun ve senaryo yazarlığı alanlarında üç ayrı atölye açılıyor.

“Nilüfer Oyunculuk Atölyesi”yle içindeki aktör ya da aktristi beslemek ve gün ışığına çıkartmak isteyenlere, “Nilüfer Oyun Yazım Atölyesi”yle yaratıcı yönünü geliştirmek isteyenlere, “Nilüfer Senaryo Yazım Atölyesi”yle de televizyon ya da sinema için yazılacak metinlerdeki teknikleri öğrenmek isteyenlere fırsat sunuluyor.

Her üç atölyenin çalışmaları; Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Bursa’da da uzun yıllar özellikle televizyon haberciliği yapmış deneyimli gazeteci ve Dramaturg Mutlu Esendemir tarafından yürütülecek.

Sahne sanatlarında yeni yetenekler kazandırmak, uzun metrajlı film, dizi film, belgesel ve televizyon metni yazım tekniklerini öğretmek amacıyla açılacak atölyeler için son başvuru tarihi ise 1 Haziran.

Ayrıntılı bilgi Konak Kültürevi’nden ve 452 45 00 numaralı telefondan edinilebilecek.


Bu yazı 1849 kez okundu
26 Mayıs 2012 Cts 17:18 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık