Niyazi Koyuncu 17 Nisan’da Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de
Niyazi Koyuncu 17 Nisan’da Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de

Karadeniz müziğinin yenilikçi ismi Niyazi Koyuncu, ilk albümüyle 17 Nisan’da Bursa Hayal Kahvesi Görükle sahnesinde…

“Kendim olmak istiyorum” dedi, kendi yolunu çizdi. Yeri geldi düşleri çalınmış çocuklara söyledi şarkılarını, yeri geldi doğayı yok eden HES’lere karşı duvar oldu ezgileri, yeri geldi ana dilin hak olduğunu haykırarak her dilde söyledi şarkılarını, inadına söyledi!

Derdi vardı; sistemin acımasızlığına, her geçen gün çoğalan acılara, yok edilen doğaya, savaş çığırtkanlıklarına, iktidara, güce karşı sitemi vardı. Sanatın insanları birleştirici gücünü biliyordu, halklar bin yıllardır bir arada yaşamıştı, neden bundan sonra da olmasın dedi ve en çok da diller yok olmasın diye müziğine etnik, kültürel değerleri katık etti. Bu değerleri doğudan alıp batıya aktardı ve müziğin evrensel gücünü, verdiği yurt içi ve yurt dışı konserlerinde ayakta alkışlanarak sundu.

Niyazi Koyuncu, uzun yılların müzik birikimini şimdi de ilk albümüyle sunacak dinleyicilerine… Niyazi şimdi o büyük düşün bir parçasını ilk albümüyle gerçekleştirirken, “söz şarkılarda” diyor… Söz tüm dünya halklarının barış içinde yaşamasına inananlarda, onların sesi olan şarkılarda!

Yer: Bursa Hayal Kahvesi Görükle (Uludağ Üniversitesi / Holiday Inn Hoteli Altı)
Tarih: 17 Nisan 2014, Perşembe
Saat: 22.00
Bilet Fiyatları: 20 TL – 30 TL

Konser Detayları:
– Ön satış biletlerini Biletinial.com, Görükle The Doors Cafe , Ziyade Inn (Holiday Inn), Hayal Kahvesi Bursa ve Hayal Kahvesi Görükle’den temin edebilirsiniz.
– Tüm konserlerde biletlerin yarısı kapıya ayrılmaktadır. Ön satıştan bilet almayan katılımcılar kapıdan temin edebilirler.


Bu yazı 1323 kez okundu
13 Nisan 2014 Paz 05:52 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık