Niyazi Koyuncu 30 Mayıs’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde
Niyazi Koyuncu 30 Mayıs’ta Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde

30 Mayıs Cumartesi akşamı Bursa’da gerçekleşmesi planlanan konserimiz elimizde olmayan sebeplerden dolayı ileri bir tarihe ertelenmiştir, bilet alan dinleyicilerimiz iadelerini biletlerini aldıkları yerden gerçekleştirebilirler.
 
Karadeniz müziğinin yenilikçi ismi Niyazi Koyuncu, “Muço Pa” ile 30 Mayıs Cumartesi akşamı Bursa Tayyare Kültür Merkezi’nde…
 
Artvin doğumlu Niyazi Koyuncu’nun müzikle tanışması ve bugünkü kimliğinin oluşması çocukluk yıllarına rastlar. Bu kimliğin oluşmasında, Karadeniz’in renkliliğinin, yöre halkından duyduğu ezgilerin ve gözlemlediği kültürlerin önemi büyüktür.
 
Kalabalığın önünde ilk kez şarkı söylemesi eğitim aldığı Eskişehir’de bir tesadüfle başlar ve o geceden sonra, kendisini en çok mutlu eden şeyin ne olduğunu bulur. Daha sonra “Seritana” -Lazca ‘Karanlıktaki Işık’ anlamına gelen – adlı etnik müzik grubunu kurar. Grubun solistliğini yapan Niyazi Koyuncu, sanatın en çok sokakta var olduğuna inandı ve buradaki gerçeklikten beslendi.
 
Grubuyla beraber İstanbul’a gelen Niyazi Koyuncu, bir süre sonra grubun dağılmasıyla yaşama dair kaygılarını, isyanlarını ve umutlarını tek başına söylemeye başlar. Herkesin “kendi dilinde” özgürlük şarkıları söyleyeceği bir dünyayı düşleyen sanatçı, ilk solo albümü “Muço Pa” (Nasıl Yapayım) ile karşınızda… Niyazi Koyuncu, dinleyenlere Türkçe, Lazca Gürcüce, Megrelce ve Hemşince şarkılarla sesleniyor.
 
Muço Pa ile sizlere hayatı sorgulatan Niyazi Koyuncu, dünyayı güzelleştirmenin yolunu, farklılıkların bir araya gelmesinde görüyor.
 
Yer: Bursa Tayyare Kültür Merkezi (Atatürk Caddesi – Heykel)
Tarih: 30 Mayıs 2015, Cumartesi
Saat: 20.30
Bilet Fiyatları:  30 TL – 40 TL
Bilgi için: 0 224 220 88 47
 
ONLİNE BİLET SATIŞI: 
Biletix.com


Bu yazı 840 kez okundu
14 Mayıs 2015 Per 15:39 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık