Oi Va Voi 25 Mayıs’ta Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de
Oi Va Voi 25 Mayıs’ta Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de

Londralı altı genç müzisyenin kimlik arayışlarının dahiyane sonucu olarak ortaya çıkan Oi Va Voi, Hayal Kahvesi Shining Stars kapsamında 25 Mayıs’ta Hayal Kahvesi Görükle’de sahne alıyor.
 
Hayal Kahvesi Shining Stars sunar: Oi Va Voi…
 
İsimlerini Yidiş kökenli ve anlamı Aman Tanrım olan bir ünlemden alan İngiliz müzik grubu Oi Va Voi, bir kez daha Türkiye’ye, bu sefer 6 şehirlik bir turne ile geliyor. Oi Va Voi ile Türkiye’deki dinleyiciler arasından kurulan uzun süreli bağ, Hayal Kahvesi Shining Stars kapsamında İstanbul’un ardından, Bursa, Adana, Mersin, Gaziantep ve İzmir’e de taşınıyor.
 
90’lı yılların sonunda kurulan grup, kendilerine Avrupa dışında da ün kazandıran Refugee adlı şarkılarını 2003 yılından yayınlanmış olan Laughter Through Tears albümünde seslendirdi. Yahudi göçmeni ailelerin çocuklarından oluşan grubun şarkıları; drum’n bass, ska, trip hop, soul ve geleneksel Balkan tınıları ile yüklü…
 
Oi Va Voi’un, sınırları olmayan, kültrülerarası bir dünyada onlarla aynı dili konuşmayanların bile rahatlıkla anlayabileceği hislerle yazdıklarını ifade etmiş oldukları çalışmalardan Every Time, Yuri ve Yesterday’s Mistakes gibi şarkıları ise sayısız coğrafyada ezberlenmiş durumda…
 
Yer: Bursa Hayal Kahvesi Görükle (Uludağ Üniversitesi / Holiday Inn Hoteli Altı)
Tarih: 25 Mayıs 2014, Pazar
Saat: 21.30
Bilet Fiyatı: Öğrenci 30 TL – Tam 40 TL
 
Konser Detayları:
– Ön satış biletlerini Biletix.com, Biletinial.com, Görükle The Doors Cafe , Ziyade Inn (Holiday Inn), Hayal Kahvesi Bursa ve Hayal Kahvesi Görükle’den temin edebilirsiniz.
– Tüm konserlerde biletlerin yarısı kapıya ayrılmaktadır. Ön satıştan bilet almayan katılımcılar kapıdan temin edebilirler.


Bu yazı 895 kez okundu
23 Mayıs 2014 Cum 07:54 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık