Pilli Bebek 20 Mart’ta Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de
Pilli Bebek 20 Mart’ta Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de

Pilli Bebek 1993’de Ankara’da kuruldu. 1990’ların sonlarına yaklaşıldığında, ortaya çıkan şarkılarını bir albümde toplamaya karar vererek stüdyo çalışmalarına başladı. Grubun ilk albümü Uyandırmadan, Turgut Berkes yönetiminde 1998-1999 yıllarında kaydedildi. Bir yandan sahne ve konser programları devam ederken, öte yandan ilk albümünde yayımlanması Pilli Bebek dinleyicilerinin sayısının artmasını sağladı. Grup, yeni albümü Olsun’la, yeni bir rock anlayışını benimsiyor ve Türkiye’nin henüz oluşmakta olan müziğine, gelecekte de değerlendirilebilir müzikal açılımlarını, özenli bir Türkçe ile sunuyor.

Bugüne farklı oluşumlarla gelen Pilli Bebek’in kadrosu, gitar ve vokalde Cem Kısmet, bas ve geri vokalde Alican Narman, gitar ve geri vokalde Emre Yalçıntaş, davulda Emre Günaydın, klavyede Evren Karakul ve perküsyonda Sonat Özer’den oluşmakta. Grubun ikinci albümünün prodüktörlüğünü Cem Kısmet ve Uğur Memiş üstlenmiş.

Pilli Bebek, 2003’ün Ocak ayında başladığı ikinci albümü Olsun’u, 2007’de tamamladı. Grup, başarıyı; “tasarlanmış olanla hayata geçirilenin örtüşmesi” olarak tanımlıyor.

Behzat Ç. dizisinde Akbaba rolü ile tanıdığımız Berkan Şal, Pilli Bebek konseri öncesinde  DJ masasında yerini alacaktır.

Yer: Bursa Hayal Kahvesi Görükle (Uludağ Üniversitesi / Holiday Inn Hoteli Altı)
Tarih: 20 Mart 2014, Perşembe
Saat: 23.00
Bilet Fiyatı: Ön Satış 20 TL – Kapıda 30 TL

Konser Detayları:
– Ön satış biletlerini Biletinial.com, Görükle The Doors Cafe , Ziyade Inn (Holiday Inn), Hayal Kahvesi Bursa ve Hayal Kahvesi Görükle’den temin edebilirsiniz.
-Tüm konserlerde biletlerin yarısı kapıya ayrılmaktadır. Ön satıştan bilet almayan katılımcılar kapıdan temin edebilirler.
– Performanslar sonrası Görükle yerleşkesine servis vardır.


Bu yazı 1297 kez okundu
15 Mart 2014 Cts 14:33 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık