Redd 4 Nisan’da Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de
Redd 4 Nisan’da Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de

Piyasanın en üretken alternatif rock grubu olarak bilinen Redd, 4 Nisan’da Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de sahne alacak.

1996 yılından bu yana birlikte müzik yapan Doğan Duru, Güneş Duru, Berke Hatipoğlu, İlke Hatipoğlu ve Berke Özgümüş’ten oluşan Redd; 2005 yılında yayınladıkları ilk albümden bu yana yayınladıkları altı albüm ve bir konser DVD’sinin yanı sıra her biri sıra dışı konseptleri olan konserleriyle alternatif rock müzik dünyasının en üretken, en aykırı gruplardan biridir.

Güncel konular ve müzik dünyasına ilişkin cesur söylemlerini dile getirmekten kaçınmayan Redd, 2008 yılında 21 şarkıdan oluşan 21 isimli albümleriyle yaşamın tüm dinamiklerini içinde barındıran 74 dakikalık konsept bir albüm yaparak sadece işitsel anlamda değil sanatsal ve politik anlamda da önemli bir çalışmaya imza atmıştı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında yayınladıkları son albümleriyle müzikal olarak yeni bir eşiği aralayan Redd, bunu yeni sound arayışı gibi nedenler kadar Türkiye’nin hızlı ve değişken gündeminin etkilerine bağlıyor. Grup “Hayat Kaçık Bir Uykudur” adlı açılış şarkısının ismini verdiği bu albümde de kaotik hale gelerek uykularımızı kaçıran meselelere dokunuyor.

Doğan Duru (Vokal, Bas Gitar)
Berke Hatipoğlu (Gitar)
Güneş Duru (Gitar, Geri Vokal)
İlke Hatipoğlu (Hammond, Piyano, Synth)
Berke Özgümüş (Davul)

Yer: Bursa Hayal Kahvesi Görükle (Uludağ Üniversitesi / Holiday Inn Hoteli Altı)
Tarih: 4 Nisan 2014, Cuma
Saat: 23.00
Bilet Fiyatı: Öğrenci 20 TL – Tam 30 TL

Konser Detayları:
– Ön satış biletlerini Biletinial.com, Görükle The Doors Cafe , Ziyade Inn (Holiday Inn), Hayal Kahvesi Bursa ve Hayal Kahvesi Görükle’den temin edebilirsiniz.
– Tüm konserlerde biletlerin yarısı kapıya ayrılmaktadır. Ön satıştan bilet almayan katılımcılar kapıdan temin edebilirler.
– Öğrenci/Öğretmen Bileti satın alan kişilerin girişte kimliklerini ibraz etmeleri zorunlu olup kimlik ibraz edemeyen bilet sahipleri Tam bilet farkını kapıda ödemek zorundadır.


Bu yazı 1166 kez okundu
29 Mart 2014 Cts 06:09 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık