Shamoon 12 Kasım’da Bursa Ördekli Kültür Merkezi’nde
Shamoon 12 Kasım’da Bursa Ördekli Kültür Merkezi’nde

Shamoon ilk kez Bursa’da! Takipçilerinin talebi üzerine, 12 Kasım Cumartesi akşamı tek konserlik özel bir performans için Bursa’ya geliyor. Shamoon, şaman ritimleri ve ruhuyla doğaçlama müzik yapan bir topluluktur. Mantralar eşliğinde meditatif ve şifalı bir müzik icra etmektedir.
 
Shamoon performansları, alışıldık konserlerden oldukça farklı bir deneyim vaadediyor. İzleyicilerden, performans süresince sessizlik rica edildikten sonra karartılan salon ışıkları, yerini mum ışığı ve tütsüye bırakıyor. Kısa bir meditasyon ile başlayan ve şaman ruhuyla icra edilip, doğaçlama müzik ile devam eden konserin ikinci bölümü, müziğin yanı sıra şaman şifacılığıyla da uğraşan Ayda Mehtap’ın şamanik trans dans gösterisiyle başlıyor. Her bir parçanın 15-30 dakika sürebildiği bu akış sırasında; müziğin titreşimleri manevi ilhama aracılık eder hale gelerek, izleyicileri spiritüel ve meditatif bir iç yolculuğa çıkarıyor.
 
Vokal ve şaman davulunda Ayda Mehtap, perküsyonda Cenk Güçbilmez, bas gitar ve vokalde Dr. Kerem Köseoğlu, gitar ve vokalde Murat Özdemir. Her bir üyesinin farklı bir içsel deneyimden ve müzikal geçmişten gelerek katıldığı sıradışı topluluk, tam bir deneyim için canlı izlenmeli.
 
Yer: Bursa Ördekli Kültür Merkezi (Haşim İşcan Cd. – Osmangazi)
Tarih:  12 Kasım 2016, Cumartesi
Saat: 20.00
Bilet Fiyatı: 30 ₺


Bu yazı 626 kez okundu
8 Kasım 2016 Sal 16:11 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık