Tango Legends 17 Ekim’de Bursa’da
Tango Legends 17 Ekim’de Bursa’da

Tango Legends, Dünya Turnesi Kapsamında Türkiye’de!

Uzun yıllardır pek çok tango şovunda baş dansçı, aynı zamanda koreograf olarak görev yapan Mariela Maldonado ve Pablo Sosa Tango Legends adını verdikleri gösterileri ile dünya turnesi kapsamında seyirciyle buluşacak.

“Tango Will Never Die” turnesi kapsamında 23 kişiden oluşan Buenos Airesli Tango Legends, baş döndürücü ve büyüleyici bir şovla Ekim ayında Türkiye’ye geliyor.

The New York Times ve UK Ballet Magazine gibi uluslararası yayınlardan da mükemmel yorumlar alan ikili bu yıl yapılacak olan Dünya Tango Şampiyonası’nda da jüride yer alacak.

Tango Legends’ın grup üyeleri arasında ödüllü ve Hollywood yıldızlarına tango eğitmenliği yapan dansçılar da bulunuyor. 14. Uluslararası Bangkok Festivali’nde Tayland Kraliçesi’nin 80. yaşgünü kutlamaları çerçevesinde temsil verecek ve daha sonra Türkiye turnesine başlayacak olan grup, Ekim ayında seyirci karşısında olacak.

Tango asla ölmez diyen Buenos Airesli grup, 2 perdeden oluşan gösterilerinin ilk bölümünde; Tango’nun altın çağını, ikinci bölümde ise 20. yüzyılın son yarısından kişisel yaratıcılık ve hayal gücünden doğan koreografi ile seyirciyi tangonun tarihinde yolculuğa çıkartacak. Gösteride aynı zamanda Astor Piazzolla’nın eserlerine de yer verilecek.

Tango Legends nefesinizi kesecek bir Tango şovu. Şov bittiğinde tangonun neden efsane olduğunu ve asla ölmeyeceğini siz de anlayacaksınız. Arjantin’in ruhunu ve tangonun büyüsünü yaşamak isteyenlerin kaçırmaması gereken şovun biletleri satışta!

Yer: Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Osmangazi Salonu
Tarih: 17 Ekim 2012, Çarşamba
Saat: 21:0
Biletix Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 120.00 TL
2. Kategori – 99.00 TL
3. Kategori – 82.50 TL

 


Bu yazı 1007 kez okundu
9 Eylül 2012 Paz 23:01 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık