Tekfen Filarmini Çocuk konseri 1 Aralık’ta Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde
Tekfen Filarmini Çocuk konseri 1 Aralık’ta Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde

Tekfen Filarmini küçükler için bu kez Bursa’da çalıyor.

Bu konser küçük adamlar için… “Üç Denizin Sesi”, Tekfen Filarmoni Orkestrası projelerine bir yenisini ekleyerek çocuklar için İstanbul ve ardından Bursa’da konser veriyor. Genç Singapurlu konuk şef Darrell Ang yönetimindeki orkestra Bursa’daki sevenleriyle buluşacak.

Konserde 3 eser çalınacak. İlk eserde Charles Auguste de Bériot’nun Keman Konçertosu’nu, Tekfen Filarmoni’nin bir önceki konserini yöneten Evgeny Bushkov’un kızı Michelle Bushkova seslendirecek. Ardından Rus besteci Prokofiev’in çocuklar için yazdığı Peter ve Kurt isimli müzikli masal olacak. Enstrümanlarla hayvan seslerinin çıkarıldığı bu eserin anlatıcılığını radyo programcısı ve tiyatrocu Ali Pınar yapacak. Çaykovski’nin Fındıkkıran Balesi’nden seçmelerde ise, renkli kostümleriyle bir balet ve balerin esere konu olan karakterleri canlandıracak.

Bu konserde, Tekfen Filarmini ile birlikte çocukları hayal dünyalarında eşsiz bir yolculuk bekliyor.

Etkinlik 5-10 yaş arasındaki çocuklara tavsiye ediliyor.

Tekfen Filarmini Çocuk Konseri

Konuk Şef Darrell Ang yönetiminde;
Charles Auguste de Bériot
Keman Konçerto No.7, op.76, Bölüm 1
Solist: Michelle Bushkova (Keman)

Sergey Sergeyeviç Prokofiev 
Peter ve Kurt, op.67, Çocuklar İçin Müzikli Masal
Narasyon: Ali Pınar

Pyotr İlyiç Çaykovski 
Fındıkkıran Balesi, Süit No.1, op. 71 A
Minyatür uvertür
Karakteristik danslar
Marş
Şeker perisinin dansı
Rus dansı
Arap dansı
Çin dansı
Flütlerin dansı
Çiçeklerin valsi

Darrel And
Darrel Ang, izleyenlerde özellikle Fransız ve Rus bestecilerin başyapıtlarına getirdiği saygı uyandıran yorumlarıyla büyük ilgi topluyor. Bugün uluslararası alanda çalışan en önemli genç orkestra şefi olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor ve günümüz Asya’sının dinamizminin ve olağanüstü yükselişinin bir sembolü olarak görülüyor. Singapur bazlı Her World dergisi tarafından Barack Obama ve Iron Man 3 filminin yönetmeni Jon Favreau ile birlikte Asya’nın “Sevilen 50 Erkeği” arasında gösterilen orkestra şefi, aynı zamanda Tatler Kültürel Liderlik Ödülü’nün sahibi…

Darrell’ın kendisi de enstrümantal müzikten oda müziği, vokal ve orkestra çalışmalarına uzanan bir çeşitlilikte eserler üreten önemli bir besteci. “Fanfare for a Frazzled Earth” adlı eseri önde gelen Alman kimya şirketi Lanxess tarafından sipariş edildi ve prömiyeri geçtiğimiz günlerde Singapur Ulusal Gençlik Orkestrası tarafından Singapur’daki Esplanade Concert Hall’da gerçekleştirildi. Müzik eğitimi alanında da faal olan sanatçı, müzik tutkusunu dünya çapındaki genç müzisyenlerle paylaşmaktan keyif alıyor.

Genç yeteneklerin keşfi ve tanıtımında önemli rol oynayan Darell’ın son projesi, olan Singapur merkezli Genç Müzisyenler Vakfı ve onun daimi orkestrası, kariyerini müzik alanında sürdürmek isteyen Singapurlu genç müzisyenler için kaynak yaratmak ve destek toplamak amaçlarını güden bir sosyal girişim oldu. Ang Genç Müzisyenler Vakfı, Raffles Singapur Kurumu’nun ortaklığıyla genç, ihtiyaç sahibi Singapurlu müzisyenlere finansal açıdan destek oluyor. Genç Ang’ın sanatsal direktörlüğünü yürüttüğü Genç Müzisyenler Vakfı Orkestrası gelecek yıllar için planlanan ve dünya sahnesindeki en iyi genç müzisyenleri ağırlayacak bir dizi heyecan verici programla Singapur’un bir numaralı topluluk orkestrası olma yolunda ilerliyor.

Yer: Bursa Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Orhangazi Salonu
Tarih:1 Aralık 2013, Pazar
Saat: 17.00
Bilet Fiyatı: 10 TL

ONLİNE BİLET SATIŞI
www.biletix.com


Bu yazı 1198 kez okundu
28 Kasım 2013 Per 12:02 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık