The Wanton Bishops 25 Nisan’da Bursa Nazım Hikmet Kültürevi’nde
The Wanton Bishops 25 Nisan’da Bursa Nazım Hikmet Kültürevi’nde

The Wanton Bishops, Beyrut’lu, iki kişiden oluşan bir blues/garaj rock grubu. İkiliyi oluşturanlardan Nader, grubun solisti olmakla beraber armonika, gitar ve klavye ile The Wanton Bishops’a hayat verirken, Eddy ise geri vokalin yanı sıra gitar ve banjo ile Nader’e eşlik ediyor. Aynı zamanda, onlara gerek stüdyo kaydı gerekse canlı performanslarda eşlik eden bir davulcu ve bas gitarist bulunuyor.

Nader ve Eddy’nin The Wanton Bishops’ı oluşturma hikâyeleri ise oldukça ilginç. Birkaç yıl önce, Beyrut’ta bir bar kavgasında birbirleriyle tanışan ikili, arkadaşlıklarını kavga sonrasında içtikleri ucuz içkilere bağlıyor. Sonrasında ise The Wanton Bishops’ı yaratmaya karar veriyorlar.

Türkiye, Fransa, Norveç, İsveç ve Danimarka’da da sahneye çıkan, Guns N’ Roses ve Lana Del Rey’in Lübnan konserlerinde ise alt grup olarak yer alan grubun, 2012 Aralık’ında piyasaya sürülen “Sleep With The Lights On” adında bir albümleri bulunuyor.

Yer: Bursa Nazım Hikmet Kültürevi (100.Yıl Mah. – Nilüfer)
Tarih: 25 Nisan 2014, Cuma
Saat: 20.00

Bilet Fiyatları: Öğrenci 7.50 TL – Tam 10 TL
Bilet Satış Noktaları: Konak Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi ve Nazım Hikmet Kültürevi Gişeleri (Gişe çalışma saatleri 12:00-20:00)
Bilgi için:  0 (224) 452 45 00


Bu yazı 1196 kez okundu
22 Nisan 2014 Sal 23:26 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık