Yok Öyle Kararlı Şeyler 21 Mart’ta Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de
Yok Öyle Kararlı Şeyler 21 Mart’ta Bursa Hayal Kahvesi Görükle’de

“Mütevazi rock yapıyoruz; ama tam tersi de olabilir…” mottosu ile şarkı çizip resim çalan bir topluluk olarak kendilerini ifade eden Yok Öyle Kararlı Şeyler, indie/alternatif tarzına yerel bir uyarlama getirerek müzik yapıyor.

2011 İstanbul kurulumlu olan grup, Erdem Topsakal (vokal/gitar), Boğaç Soydemir (davul), Emrah Fıçıcı (elektrik gitar), Çağrı Özer (klavye/geri vokal) ve Ramazan Kırdım (bas) kadrosundan oluşmaktadır.

Birçok şehirde performans sergileyen grup, İstanbul’da hatrı sayılır mekanlarda (KüçükÇiftlik Park, Hayal Kahvesi, Jolly Joker, Kadıköy Sahne, Bronx Pi, Karga Bar, Shaft vb.) sahne almış ve almaya devam etmektedir. Lana Del Rey ve Mabel Matiz gibi uluslararası ve ulusal piyasada tanınan isimler ile de aynı sahneyi paylaşan grup katıldığı Zeplin Radyo, Evden Uzakta gibi programlar ile geniş kitlelere ulaşmıştır. ‘2. Be The Band’ müzik yarışmasında finale kalan Yok Öyle Kararlı Şeyler, önemli prodüktörler ve müzisyenlerle tanışma fırsatı yakalamıştır.

İlk albümlerini Müzik Hayvanı desteğiyle şubat 2013’de çıkardıktan sonra, 2014 martının ilk haftasında raflarda yerini alması planlanan yeni albüm çalışmalarını Serdar Ateşer prodüktörlüğünde Babajım İstanbul Studios & Mastering’de yaptı. Yökş, albümün soundunu, “batının iyi taraflarını alan rock müzik ya da indie tarzına yerel uyarlama” olarak tanımlıyor. Albüme ismini veren 34 şarkısında Harun Tekin’le de sürpriz bir düet yapan grup, aynı şarkı için çekilecek klip çalışmalarına da hız kesmeden başladı. Sherlock ismini verdikleri şarkıda da Akın Eldes gitarıyla gruba eşlik ediyor.

Gündelik temalı, mizahi konseptli sözleri ile şarkı üretimine özen gösteren topluluk, davulcularının ‘Educatedear’ konsepti içinde de eğlenceli videolar ve şovlar sergilemektedir. Aynı zamanda sevenleriyle farklı organizasyonlarda da (cafe, ev, piknik vb. buluşmaları) bir araya gelmekte ve üretime devam etmektedir.  Tüm bunlara ek olarak, her şarkılarına ait çizim ve illüstrasyonlar, şapka, t-shirt gibi çeşitli ürünler ile de dikkatleri üzerine toplamaktadır.

Yer: Bursa Hayal Kahvesi Görükle (Uludağ Üniversitesi / Holiday Inn Hoteli Altı)
Tarih: 21 Mart 2014, Cuma
Saat: 23.00
Bilet Fiyatı: Ön Satış 20 TL – Kapıda 25 TL

Konser Detayları:
– Ön satış biletlerini Biletinial.com, Görükle The Doors Cafe , Ziyade Inn (Holiday Inn), Hayal Kahvesi Bursa ve Hayal Kahvesi Görükle’den temin edebilirsiniz.
-Tüm konserlerde biletlerin yarısı kapıya ayrılmaktadır. Ön satıştan bilet almayan katılımcılar kapıdan temin edebilirler.


Bu yazı 1318 kez okundu
18 Mart 2014 Sal 09:46 tarihinde eklendi
Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yoruma Kapalı.

Anket

Nilüfer Müzik Festivali 2017 etkinliğine gitmeyi düşünüyor musunuz?

View Results

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
Kullanıcı Paneli
Bursada Sanat | Copyright © 2012 - Tüm Hakları saklıdır. Bursa'da Sanat

yukarıya Çık